За словами Кишкаря, важко оцінювати процес, оскільки обмін військовополоненими не відбувається належним чином. Мова велася про обмін всіх на всіх протягом тижня. А зараз ведеться про 10 людей на сьогодні

На вчора було оголошено про проведення обміну 40 на 40, і це було узгоджено Службою безпеки України. Чому не відбувся цей обмін – треба питати СБУ,
— говорить командир групи інформаційної війни добровольчого батальйону "Донбас".

Як повідомив представник, батальйон "Донбас" веде щоденну роботу щодо фіксації тих людей, які перебувають у полоні. Він додав, що війна не припинялася ні на хвилину.

Читайте також: Населення прийняло на себе удар стрибка курсу валют, — фахівець

Насправді, це ілюзія обману, коли ми говоримо про те, що є якісь дипломатичні чи законні методи зупинки людини зі зброєю,
— каже
Павло Кишкар.

"Ми можемо хоч зараз надати списки та готові підтримувати будь-який процес обміну полоненими. Але вважаємо, що це недопрацювання Служби безпеки. Адже зараз поки негативна оцінка процесів обміну", — повідомив "донбасівець".

Отримуючи інформацію, що вийшла наша людина з полону – ми їй одразу надаємо медичну та психологічну допомогу. Переважно, цих людей направляють в шпиталь імені Мечнікова, що в Дніпропетровську. Кількість наших людей поки не пропорційна загальній кількості тих, що вийшли з полону,
— зазначив Кишкар.

Він додав, що є якась закономірність, що добровольці залишаються в полоні, а військовослужбовців Збройних сил України обмінюють. Це не проводиться спеціально, але така тенденція залишається.

"Кількість наших людей, які залишаються в полоні, достатньо велика до кількості тих людей, які загалом вийшли з полону", — каже представник батальйону "Донбас".

Ніхто нам не заборонить спілкуватись ні з президентом, ні з головою СБУ,
— наголосив він.

Кишкар зазначив, що скептично ставиться до таких даних щодо прийняття закону про особливий статус Донбасу, оскільки це волевиявлення фактично Президента України, а не людей.

Читайте також: Ймовірно, Путін вирішив піти за схемою Придністровського конфлікту, — Геращенко

"Є люди, які воюють – вони не можуть після ухвалення цих законів повернутися додому. Це велика ілюзія обману, коли говоримо, що є якесь дипломатичне вирішення конфлікту", — говорить "донбасівець".

Багато зараз є людей, які перебувають в полоні, які не поховані, які загинули у війні на сході України — а ми говоримо про перемир’я та домовленості з терористами,
— наголосив Павло Кишкар.

Він додав, що громадянське суспільство має сконцентруватися на розслідуванні. Це обов’язок громадян — щоб розслідування було відкритим та зрозумілим для всіх.

Приємність — нема байдужих людей щодо війни та волонтерства,
— зазначив представник.

"Будемо вивчати процеси, які гуртували людей на Майдані та створили волонтерський рух. Два роки тому ми б розводили плечима та казали, що це — неможливо", — розповідає Павло.

Також Кишкар вважає, що армія на даному етапі більш "народна" — бо забезпечується за рахунок народу.