Вітчизняний Мінпром пропонує створити СП на рівних правах виключно для реалізації інвестиційних проектів та без входження у капітал підприємств.
Костянтин Кучер (заступник міністра промислової політики України): “СП будуть створено на паритетних началах куди ввійдуть КБ Антонова, 410 авіаремонтний завод, ХАЗ. З російської сторони ввійдуть з їхніми ОАК з їх громадської авіації так ми створимо СП, яке протягом 2 років вибудує стратегію по інтеграції українських та російських підприємств в один концерт”.
Рішення про створення інтегрованої структури із входженням до капіталу підприємств у цій галузі мають ухвалити вже восени. Перші ж офіційні документи, у вигляді протокольного рішення робочих груп, сторони підпишуть 20-25 червня у Москві. Разом з тим вже є усні домовленості про створення спільного підприємства на базі Мотор Січі для будівництва авіадвигунів.
Не оминули профільні міністерства обох країн і суднобудування - у цій сфері Україна то Росія також створять спільне підприємство. Північних сусідів цікавить співпраця на базі заводів 61 комунару, Феодосійського підприємства "Море" та ще кількох суднобудівних компаній. Російська сторона готує свої пропозиції для спільного виробництва як військових, так і цивільних суден.
2 хв
Будуватимуть на паритетних умовах
Україна подала російським колегам своє бачення створення спільного підприємства в авіабудівній галузі.