При цьому для аграріїв та представників харчового виробництва обов'язковий власний внесок у розмірі до 50% від вартості проєкту, а для звичайного бізнесу вимоги співінвестування немає. Зазначається, що програми грантів для українських підприємців діють завдяки фінансовій підтримці урядів Швейцарії та Великої Британії.

Читайте також Кешбек і низькі відсотки: чому варто використовувати сервіс GEO Pay для роботи із криптобіржами

Умови видачі грантів для аграрного сектору та харчового виробництва

Цей грант від Данської ради у справах біженців передбачає реалізацію проєктів малих та середніх підприємств українських аграрного сектору та харчових виробників у межах партнерства.

Партнерами грантової програми можуть стати приватні підприємці будь-яких форм реєстрації, об'єднання виробників сільськогосподарської продукції, комунальні підприємства тощо.

Допомога від DRC передбачає фінансову підтримку розміром до 20 тисяч доларів при умові обов'язкового власного внеску партнера до 50% від загального бюджету проєкту. Цей внесок може бути також у вигляді інших власних активів.

При цьому головними ідеями проєктів, що претендують на участь у цій програмі, мають бути:

 • Збільшення прибутків місцевого населення на території, де заявник здійснює свою діяльність.
 • Розширення бізнес-діяльності, залучення у виробничо-збутові ланцюжки місцевого вразливого населення, зокрема ВПО. При цьому створення нових робочих місць не є обов'язковим для участі у програмі.
 • Прибутковість та життєздатна схема реалізації проєкту.

До слова, як приклади проєктів, які можуть бути реалізовані за програмою, DRC наводить:

 • співінвестування у пункт прийому та зберігання овочів, що передбачає співпрацю з підприємствами, що володіють оптовими складськими приміщеннями та купують продукцію у місцевого населення;
 • співінвестування у проєкти, які спрощують доступ місцевого населення до сільськогосподарських послуг: сільгосптехніки, ветеринарних послух, аграрних матеріалів тощо.

Подати заявку на участь у програмі можна за посиланням.

До речі У Зеленського обговорюють введення єдиної ставки податку у 10%: що передбачає така модель

Гранти для малого, середнього та мікробізнесу

Основною метою цієї програми є створення нових, збереження існуючих та відновлення робочих місць осіб, які постраждали унаслідок широкомасштабної війни. Тому цей грант надається власникам українського бізнесу, які мають на меті:

 • перемістити свій бізнес у більш безпечні регіони України;
 • відновити пошкоджені унаслідок бойових дій інфраструктуру та активи;
 • переорієнтувати бізнес-діяльність, щоб вийти на нові ринки збуту.

За програмою, бізнес може отримати до 15 тисяч доларів, залежно від кількості робочих місць, які планується створити, а також від індивідуальних потреб підприємства.

Допомога перераховується на банківський рахунок у гривні, за актуальним на момент перерахування курсом. При цьому, головними критеріями при розгляді заявок є:

 • досвід ведення бізнесу, що був рентабельний;
 • наявність бізнес-плану та ідеї реалізації проєкту;
 • відсутність юридичних перешкод та порушень чинного законодавства України під час ведення бізнес-діяльності в умовах воєнного стану.

Подати заявку на участь у грантовій програмі можна за посиланням.