Де у світі легко та важко працювати жінкам
За індексом скляної стелі 2021 року від The Economist традиційно найкращі умови для жінок, які працюють, – у країнах Північної Європи, а саме Швеції, Ісландії, Фінляндії та Норвегії.
Цікаво Наймолодшою мільярдеркою стала засновниця додатку для знайомств Bumble
Внизу рейтингу знаходяться Південна Корея, Японія та Туреччина.
Що відомо про Індекс скляної стелі
Він поєднує дані про вищу освіту, зайнятість, оплату праці, витрати на догляд за дітьми, права материнства і батьківства, заяви про вступ до бізнес-шкіл та представництво на керівних посадах. Індекс вираховують для 29 високорозвинених країн світу, серед яких немає України.Швеція
- У Швеції на 14,6% жінок більше мають вищу освіту, якщо порівнювати з чоловіками.
- Але загалом зайнятість серед жінок на 3,4% нижча і заробляють вони на 7,6% менші за чоловіків.
- Зате жінки у Швеції займають високі посади. Так, жінки обіймають 40,3% менеджерських позицій та 38% у правлінні компанії.
- Витрати на догляд за дитиною у Швеції становлять 5% від середньої заробітної плати. Жінки мають 34,6 тижня оплаченої декретної відпустки, чоловіки – 10,8 тижня.
- Цікаво, що 45% парламентських місць зайняті жінками.
Південна Корея
- У Південній Кореї вищу освіту здобувають на 6,6% менше жінок, ніж чоловік.
- Загалом зайнятість серед жінок на 18,9% нижча і заробляють вони на 32,5% менші за чоловіків.
- Дуже мало жінок у Південній Кореї займають високі посади. Так, жінки обіймають 15,4% менеджерських позицій та 4,9% у правлінні компанії.
- Витрати на догляд за дитиною у Південній Кореї становлять 3% від середньої заробітної плати. Жінки мають 25,1 тижня оплаченої декретної відпустки, чоловіки – 15,4 тижня.
- Цікаво, що 19% парламентських місць зайняті жінками.
А що в Україні
Хоч для України й не розраховують індекс скляної стелі, у нас є власна статистика, згідно з якою, ми десь між Швецією та Південною Кореєю. Наприклад, за даними Держстату, розрив у зарплаті становить 18,6%. А стандартна декретна відпустка триває 18 тижнів. У вищій освіті – більше жінок, зате зайнятість – вища серед чоловіків. А жінок у парламенті – 20,6%.