Перший резидент спецрежиму Дія City вже зареєстрований. Бізнес 24 взяв участь у заході і передає деталі.

До теми У Раді ухвалили податковий законопроєкт про Дія City: коли запрацює режим

Що передбачає режим Дія City

Спеціальний податковий режим для IT-компаній. Передбачає такі основні зміни податкового навантаження бізнесу у галузі інформаційних технологій:

  • Податки для штатних працівників. IT-фахівці платитимуть менший податок на дохід (ПДФО) – за ставкою 5%, а не до тепер діючою 18% при річному доході до 240 тисяч євро. Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) і військовий збір залишаться незмінними – 22% від мінімалки і 1,5% відповідно.
  • Корпоративний податок. Резиденти режиму можуть самі обирати, платити податок на виведений капітал (ПНВК) за ставкою 9% або ж податок на прибуток у розмірі 18%.

При цьому Дія City дозволяє резидентам співпрацювати з ФОПами до 2024 року. Після цього компанії повинні перейти на GIG-контракти або трудові контракти. Витрати на ФОП не можуть перевищувати 50% у 2024 році і 20% у 2025 році.

Що таке GIG-контракт

Формат трудових відносин, що передбачає короткострокові контракти або неформальні трудові домовленості роботодавця і працівника.

Бізнеси, що працюють на загальній системі оподаткування і мають річний дохід не більше ніж 40 мільйонів гривень, можуть співпрацювати з ФОПами і після 2024 року.

Ми інвестуємо в країну продуктових компаній і стартапів. Завдяки Дія City частка IT у ВВП нашої держави зросте з 4 до 10%, а доходи галузі – до 16,5 мільярда доларів. Це дозволить Україні стати найбільшим IT-хабом Європи,
– заявив на презентації президент України Володимир Зеленський.

Читайте також Зарплата у 5 тисяч доларів – це рідкісний звір в українському IT

Хто може стати резидентом

Резидентами Дія City можуть стати:

  • компанії-розробники програмного забезпечення;
  • творці комп'ютерних ігор;
  • компанії з суміжних сфер діяльності (наприклад, робототехніка або кібербезпека).

У планах Мінцифри – з часом розширити перелік допустимих для резидентства сфер діяльності IT-компаній.

При цьому потенційні заявники на резидентство повинні відповідати таким вимогам:

  • працювати в IT-індустрії України;
  • мати команду із щонайменше 9 працівників;
  • платити співробітникам не нижче 1 200 євро на місяць (стартапи, як окрема категорія, можуть платити й менші зарплати протягом року з моменту реєстрації резидентства).

Revolut стає першим резидентом Дія City сьогодні,
– заявив на Diia Summit Дмитро Стрельчук, операційний менеджер британського фінтех стартапу Revolut.

До теми Ніколи не заспокоюйся: як мільярдер з України Влад Яценко став візіонером фінтех-ринку

Як стати резидентом Дія City

Для того, щоб стати резидентом спецрежиму, потрібно зареєструватись на офіційному вебсайті Дії або ж надіслати документи на електронну пошту Мінцифри. Надсилати потрібно тільки ті документи, яких немає у державних реєстрах, і які можуть бути підписані електронним цифровим підписом.

Реєстраційна форма заявника на резидентство схожа на форму реєстрації юридичної особи. Вона складається з трьох блоків, а завантажити її можна на сайті Верховної Ради.

Мінцифри розглядатиме заяву на резидентство до 10 днів з моменту подачі. У випадку відмови, заяву можна буде надіслати повторно, а міністерство пояснить, що вплинуло на негативне рішення і які помилки потрібно виправити.