Федеральні прокурори Манхеттена вже заявили, що клопотатимуть про екстрадицію "помічника" російського мільярдера до Сполучених Штатів. Про це пише видання Reuters з посиланням на американську прокуратуру.
Читайте також Мільярдер Юрій Мільнер заявив, що вийшов з російського громадянства
Зв'язки Бонем-Картера з Дерипаскою та арешт британського бізнесмена
За заявою прокуратури, Бонем-Картер розраховувався за американську нерухомість Дерипаски й намагався вивезти твори мистецтва з колекції російського доларового мультимільярдера у США за кордон.
За даними правоохоронців, Бонем-Картер вивів понад 1 мільйон доларів з російського банківського рахунку компанії, яку він контролював від імені Дерипаски, на нью-йоркський банківський рахунок компанії Gracetown. Остання й управляє житловою нерухомістю російського олігарха у США.
Прокурори Манхеттена зауважують, що платежі призначалися для оплати утримання й обслуговування двох маєтків Дерипаски – у Нью-Йорку та Вашингтоні. Цю нерухомість російський олігарх придбав у період з 2005 по 2008 рік.
Бонем-Картер приховав джерело фінансування на утримання та управління активами Дерипаски у США, порушуючи міжнародні санкції,
– заявив головний федеральний прокурор Манхеттена Дам'ян Вільямс.
Крім того, минулого року Бонем-Картер також намагався незаконно перевезти твір мистецтва Дерипаски у Лондон, який той придбав раніше на аукціоні в Нью-Йорку. За інформацією прокурорів, британець спробував приховати, що цінність належить підсанкційному російському олігарху.
До речі Мільярди доларів: скільки втратили найзаможніші росіяни від початку року
До слова, американська прокуратура заявила, що Бонем-Картер працював на організації, контрольовані Дерипаскою, ще з 2003 року. Британець фактично керував житловою нерухомістю мільярдера у Великій Британії та Європі.
Нагадаємо, що 54-річний олігарх Олег Дерипаска потрапив до переліку двох десятків російських багатіїв та урядовців, проти яких Вашингтон ввів санкції ще у квітні 2018 року, через звинувачення у їхній участі щодо втручання Росії у вибори США 2016 року.
Зауважимо, що після запиту прокурорів США про екстрадицію Бонем-Картера, той постав перед лондонським судом й був звільнений під умовну заставу. Це підтвердило Національне агентство Великої Британії по боротьбі зі злочинністю.