Попередження від Китаю

Таке попередження було передано Україні минулого місяця на зустрічі посла Китаю в Києві з високопоставленими українськими урядовцями. Однак, Міністерство закордонних справ Китаю, посольство Китаю в Києві та Міністерство закордонних справ України – поки не прокоментували ситуацію.

Читайте також: Китай інвестує у мікросхеми шалені 40 мільярдів доларів: як Пекін хоче обійти обмеження від США

Проте, вже у вівторок Китай повідомив, що віцеміністр закордонних справ, Сунь Вейдун, зустрівся з послом України в Пекіні та обмінявся думками з питань, що становлять спільний інтерес. Відтак, Сунь заявив, що країни повинні поважати та щиро ставитися одна до одної.

Реакція Китаю

Проте, Китай не поставив Україні жодних умов або "тимчасових рамок", а лише висловив свою точку зору щодо списку. Водночас припускається, що Пекін може повʼязувати це питання з китайськими закупівлями українського зерна.

Щобільше, Китай був основним пунктом призначення для українського експорту продовольства, що постачався через зерновий коридор за посередництва ООН. На нього припадало близько 7,9 мільйона тонн із 30 мільйонів тонн, які були перевезені цим маршрутом.

Хто фігурує у переліку

До списку "Міжнародних спонсорів війни" увійшли китайські Alibaba Group, Xiaomi Corporation тощо. А також туди потрапили китайські енергетичні гіганти:

  • Китайська національна нафтова корпорація (CNPC);
  • Китайська нафтохімічна корпорація (Sinopec Group);
  • Китайська національна офшорна нафтова корпорація.

Своєю чергою, у CNPC заявили, що цей список не є чимось новим для них.

Що таке перелік "Міжнародні спонсори війни"

Перелік "Міжнародні спонсори війни" є важливим інструментом для підвищення репутації та чесності ланцюжків постачання на міжнародному рівні, а також для відходу міжнародних підприємств від співпраці з Росією. Одним з ключових механізмів на цій платформі є співпраця з базою даних World-Check, яка використовується фінансовими установами та страховими компаніями для оцінки ризиків.