Наразі на сайті російського представництва повідомляється, що "прийом замовлень тимчасово неможливий", проте постачальник продуктів компанії "Метиз Ортопедия" підтвердив, що Össur таки остаточно вийшла з росії. Тим часом у країні-агресорці бідкаються, що кількість споживачів протезів зростає через так звану "спєцапєрацию", а замінити вироби ісландської компанії китайськими та турецькими аналогами у деяких випадках просто неможливо.

Читайте також Долітались: у росії мобілізують до 80% працівників цивільної авіації – авіакомпанії в істериці

Össur пішла, а російські окупанти ходити не зможуть

Російський постачальник продуктів ісландської компанії "Метиз Ортопедия" заявив, що Össur "сказала па-па, і пішла з російського ринку". Тим часом російські окупанти все частіше повертаються з України з ампутаційними травмами, а отримати якісні протези стає все складніше.

Водночас інша компанія-лідер галузі протезування, німецька Ottobock, оголосила про затримки постачання продукції у росію "на декілька місяців". До 24 лютого її продукцію імпортували у країну-агресорку протягом двох – трьох тижнів.

При цьому, на запит журналістів до російського офісу Ottobock щодо причин затримок постачання, у компанії іронічно запитали: "А ви самі як думаєте, у чому причина?". Одна з клієнток "Салют Орто", офіційного ритейлера продуктів Ottobock у росії, заявила, що очікувала на свій протез протягом майже шести місяців – з квітня й аж до вересня цього року.

За словами учасників російського ринку протезування, Össur і Ottobock були найкращими міжнародними компаніями у галузі, представленими у росії. Річ у тім, що китайські та турецькі аналоги мають гіршу якість та підходять не всім – наприклад, спричиняють алергічні реакції.

У росію зараз приїжджають поранені – наші військовослужбовці (окупанти – ред. 24 канал), солдати з "днр", "лнр" (так званих – ред. 24 канал), – вони також звертаються до нашої компанії для протезування. Кількість споживачів зростає, і через це виникає дефіцит,
– бідкається гендиректор російської "Салют Орто" Іван Худяков.