Raiffeisen досі не може оговтатися від шквалу критики, яку отримує за продовження діяльності у Росії. Менеджмент банку вигадав, як не відмовлятися від рекордних прибутків, які отримав завдяки окупантам, та спробувати зберегти репутацію.

До речі Від Monobank до Укрпошти: як український бізнес реагує на події у "БНР"

Невдала спроба продати банк

Raiffeisen Bank International намагався позбутися свого банку в Росії, але не зміг знайти покупця. Замість того, щоб просто піти від окупантів, австрійський банк вигадав інший спосіб – відокремлення російської філії.

Якщо компанія таки прийме таке рішення, то акціонери банку отримають ще один пакет акцій. Основний буде без Росії, в іншому пакеті буде бізнес на території окупантів.

Менеджмент банку в Австрії сподівається, що відокремлення хоч трохи послабить тиск та критику, яку посипалися на банк через роботу в Росії. Втім, за припущенням Reuters, відокремлення російської частини банку може бути просто фікцією, аби знизити градус невдоволення серед акціонерів та суспільства.

Європейський центральний банк пильно стежить за процесом та буде перевіряти Raiffeisen на залежність російського бізнесу. Якщо будуть виявлені збіги у персоналі чи фінансуванні, то заяви банку будуть розглядатися як ті, що не відповідають дійсності.

Raiffeisen Bank – спонсор тероризму

  • RBI офіційно перебуває у переліку міжнародних спонсорів тероризму, адже продовжує працювати у Росії.
  • Раніше австрійський банк хизувався тим, що отримав рекордні прибутки завдяки роботі у Росії. Коли ж на його адресу посипався шквал критики, у банку забідкалися, що не можуть піти від окупантів, адже втратять ледь не половину прибутку.