Згідно з урядовою програмою, наразі підприємства можуть перемістити виробничі потужності, що наближені до зони бойових дій або розташовані в ній, до одного з 16 регіонів України.
Цікаво Понад 4 мільярди гривень: 8 тисяч українців отримали гранти за програмою єРобота
Релокація бізнесу через повномасштабну війну
Згідно з оприлюдненими даними, найбільша частина бізнесів для нового місця роботи обрала Закарпатську та Львівську області. Зокрема, по 120 та 199 компаній відповідно.
Популярні серед підприємців також Чернівецька — 78 релокантів, та Івано-Франківська — 70. Цікаво, що найменш затребуваними виявились Одещина — тільки 3 бізнеси, Житомирщина — 6 компаній, Кіровоградщина — 17.
Релоковані підприємства / Інфографіка Опендатабот
Що треба знати про програму з релокації підприємств
З перших тижнів повномасштабної війни Мінекономіки реалізує програму з релокації українських підприємств, які перебувають на території бойових дій. Подати заявку можна через майданчики системи "Прозорро.Продажі".
До речі, до програми може долучитися будь-яке підприємство з регіонів, які постраждали від бойових дій. Після схвалення заявки, бізнес отримає пакет державної підтримки, як-от:
- підбір місця розташування для потужностей підприємства;
- допомога з перевезенням на нову локацію;
- сприяння в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;
- підтримка у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.
Наразі релокація можлива в одну з 16 областей. Зокрема: Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку, Вінницьку, Волинську, Рівненську, Кіровоградську, Черкаську, Полтавську, Дніпропетровську та Київську (виняток – столиця).