Реакція керівництва компанії на війну проти України
Видання з посиланням на два анонімні джерела зазначає, що в компанії одразу після оголошення Путіним війни Україні скликали нараду для топменеджерів, які зібралися в штаб-квартирі авіакомпанії.
Читайте також: Велика Британія вводить нові санкції проти російських авіакомпаній
Під час неї в офіційній частині вони обговорювали бюджет перевізника, не згадуючи про війну чи будь-які ризики, які вона може створити.
За словами одного зі співрозмовників Bloomberg, у кулуарах деякі керівники "Аерофлоту" не знайшли нічого, крім лайливих слів, щоб описати перспективи авіакомпанії.
В статті зазначається, що за останні 20 років компанії вдалося перетворити себе із нащадка комуністичної епохи у відзначеного нагородами міжнародного перевізника, який керує одним з наймолодших флотів у світі. Але тепер на "Аерофлот" чекає майбутнє, схоже на його радянське минуле: через санкції літаки Boeing Co. і Airbus SE відрізані від запчастин і обслуговування.
У пресслужба "Аерофлоту" не відповіли на прохання Bloomberg прокоментувати засідання правління чи перспективи компанії.
Вплив санкцій на російську компанію
За оцінками експертів компанії IBA, яка спеціалізується на бізнес-аналітиці в галузі авіації, щоб підтримувати свій флот у працездатному стані, "Аерофлоту" через три місяці доведеться почати розбирати частину своїх літаків на запчастини. А замінити продукцію Boeing та Airbus російськими літаками як мінімум найближчим часом не вдасться.
Також на тему: У Європарламенті закликали запровадити нафтове ембарго проти Росії без Угорщини
Також підкреслюється, що через санкції "Аерофлот" не лише втратив доступ до запчастин для своїх літаків, а й був змушений різко зменшити карту перельотів.
На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну "Аерофлот" виконував польоти до 56 країн, а на середину травня літав лише до 13. Пасажиропотік авіакомпанії також різко впав.