Річ у тім, що іноземні акціонери "Сахалін-2", зокрема й Shell, мали до 4 вересня подати заявку на збереження права власності. Компанія вирішила вийти з російського проєкту й намагалася продати свою частку після того, як владімір путін передав об'єкт під керівництво нової операційної компанії.

Читайте також Як вигідно торгувати на P2P за допомогою методу оплати GEO Pay

Shell виходить з російського "Сахалін-2" ні з чим

Непродані 27,5% акцій компанії Shell після 4 вересня, скоріш за все, перейдуть у власність російської держави. Рішення трансконтинентального нафтогазового гіганта не брати участь у проєкті при новому операторі й попри все вийти з нього з фінансовими втратами є черговим свідченням того, що кремль не дозволить міжнародним енергетичним компаніям отримати бодай якийсь зиск від виходу з російського ринку.

Раніше цього року Shell вже списала 27,5% акцій "Сахаліну-2" на суму 1,6 мільярда доларів. Компанія має контракт на отримання вантажів зрідженого природного газу з російського об'єкта, й зараз вона оцінює "варіанти, відповідно до застосованих правових вимог та угод", оскільки підприємство передається новому оператору.

Нагадаємо, що наприкінці червня путін підписав указ про передачу майна нафтогазового проєкту "Сахалін-2" у власність росії – замість бермудської компанії Sakhalin Energy Investment Company Ltd. оператором стало новостворене російське ТОВ "Сахалінська енергія".

Додамо, що Shell таким чином стала єдиним акціонером, який вирішив вийти з російського проєкту. Наразі свої частки у новому операторі зберегли "Газпром" (50% + 1 акція), а також японські Mitsui (12,5%) та Mitsubishi (10%).