Позов проти стартапу подали Amazon Publishing, Penguin Random House та Гільдія авторів США ще 7 липня 2020 року. Відповідачами суд називає українців Родіона Винниченка та Артема Безшапочного, які заснували та очолювали проєкт.
Читайте також Сайт "Цитруса" не працює через кілька днів після рішення суду: у компанії звинувачують хакерів
У США оштрафували український книжковий стартап
Позивачі звинуватили український проєкт у незаконному копіюванні, розповсюдженні та продажі книг, створених або опублікованих ними. Вони заявили, що зазнали не лише економічних збитків через невиплату роялті, але й втратили своїх клієнтів.
Скарги на український Kiss Library почали з'являтися у мережі ще два роки тому. Інтернет-ресурси компанії за заниженою вартістю перепродували незаконно скопійовані книги, які автори офіційно продають на різних міжнародних онлайн-платформах, зокрема Amazon.
Підсудні використовували низку махінацій, щоб приховати свою особу і уникнути відповідальності. Вони знали, що книги захищені авторським правом, і намагались приховати від своїх клієнтів те, що вони розповсюджуються незаконно,
– йдеться у судовому позові.
До слова, творці Kiss Library уникали співпраці зі слідством і не брали участі у жодному із судових засідань. Тепер українці повинні сплатити авторам компенсацію у розмірі 7,8 мільйона доларів за крадіжку інтелектуальної власності.