Про це стало відомо із російських ЗМІ. Відтак, в огляді фінансової стабільності Банку Росії йдеться про те, що упродовж року дохід найбільших російських виробників нафти та природного газу зменшився на 41%.

Читайте також: Історично рекордна цифра: заборгованість росіян та бізнесу зростає швидше ніж їхні доходи

Це сталося через погіршення цінової кон'юнктури й зниження обсягів експорту нафти на тлі посилення санкцій, перебудови логістичних ланцюжків і фінансових потоків,
– йдеться в огляді.

Основні причини падіння прибутків

  1. Частково падіння доходів пояснюється зниженням середньої ціни російської нафти марки "Urals". Згідно з даними Мінфіну Росії, у січні-листопаді 2023-го року Urals коштував 59,54 долара за барель, що на 26% менше ніж минулого року.
  2. Обсяги валютних доходів російських нафтогазових мейджорів знизилися: частка долара в експортному виторгу зменшилася вдвічі – до 24%.
  3. Введення стелі цін на російську нафту і нафтопродукти призвело до переорієнтації експортних потоків на Азію і Африку. В результаті подорожчала логістика, збільшилися транзакційні витрати, а частина платежів приходять із затримками.
  4. Ще одна причина – "Газпром" втратив європейський ринок. Після скорочення поставок до більшості країн ЄС, компанія отримала більше трильйона рублів чистого збитку і скоротила видобуток на чверть, у порівнянні з довоєнним періодом.
  5. "Роснефть" за підсумками дев'яти місяців 2023 року відзвітувала про падіння виторгу на 8% – до 6,612 трильйона рублів.

Що відомо про санкції США

У жовтні Вашингтон ініціював перші обмеження проти власників танкерів у Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах, які транспортували російську нафту з ціною за барель, що перевищувала максимальну ціну у 60 доларів за барель, встановлену G7. Минулого тижня були застосовані санкції ще до трьох суден.