Про це свідчить актуальне дослідження Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Зазначається, що лідерами імпорту української продукції в Євросоюзі стали Польща, Румунія та Угорщина.

Читайте також IT-послуги можуть стати українським бестселером за кордоном: актуальне дослідження ринку

Які країни імпортують найбільше української продукції

Найбільшим експортним напрямком для українського бізнесу за підсумками перших 8 місяців 2022 року стали саме країни ЄС – частка цього регіону склала 17,838 мільярда доларів.

Другим за обсягами експорту України регіоном стала Азія – 22% або 6,285 мільярда доларів. Зазначається, що ключовими експортними партнерами нашої держави серед азійських країн були:

  • Туреччина – 1,9 мільярда доларів;
  • Китай – 1,7 мільярда доларів;
  • Індія – 0,5 мільярда доларів.

Зауважимо, що у порівнянні з 2021 роком, частка експорту до Китаю зазнала значного спаду, – минулого року український бізнес продав туди товарів на понад втричі більшу суму – 5,688 мільярда доларів.

Крім того, значно впав показник експорту до країн СНД – з січня до серпня включно частка склала всього 6%, а основним напрямком у регіоні стала Молдова – 619 мільйонів доларів.

До слова, з-поміж іншого, на Африку припало лише 5% всього українського експорту, на Америку – 3%. До країн Європи, що не входять до Європейського Союзу, експортувалось 2% української продукції, а в Австралію та Океанію – менше ніж 1%, всього на 21,2 мільйона доларів.

Яка продукція експортувалась найбільше

До слова, найбільшими категоріями експорту за 8 місяців 2022 року з України по всьому світу стали:

  • зернові культури – 5,2 мільярда доларів;
  • чорні метали та олії – по 3,7 мільярда доларів;
  • електричні машини, обладнання, відео- та аудіоапаратура – 1,9 мільярда доларів;
  • ядерні реактори, котли та машини – 0,8 мільярда доларів.