Баланс між роботою та особистим життям є вкрай важливим у сучасному світі, тим паче коли йдеться про ефективні команди, повідомляє 24 Канал. Разом зі Škoda розповідаємо про те, як отримати від своїх працівників максимум, але водночас вберегти їх від вигорання та інших негативних наслідків робочого перевантаження.
Цікаво Все вирішує управління: найкращі практики для ефективного менеджменту
Гнучкі робочі години
У сучасному світі не так важливо, аби працівники сиділи за роботою "від дзвінка до дзвінка". Головне, аби вони завершували свої задачі вчасно та якісно. Одне з правил ефективного менеджменту стверджує: "Завдання виконується за той час, який на нього відведений".
Гнучкий графік сприяє швидкості виконання завдань / Фото Unsplash
Відповідно, можна легко стимулювати свою команду, дозволивши приділяти час, зекономлений протягом робочого дня, власним потребам. Спочатку процеси можуть дещо гальмувати, однак коли всі налаштуються на відкриті правила гри, то ефект буде позитивним. Варто просто передати контроль за часом самій команді – і одним ризиком вигорання буде менше.
Тренінги з управління часом
Як показує досвід, далеко не кожна людина ефективно розпоряджається своїм часом та правильно розставляє пріоритети. Через це список завдань постійно зростає, а годин для їх виконання стає все менше. Таке накопичення справ може призвести до катастрофи як на роботі, так і в особистому житті.
Тайм-менеджмент – ключова навичка сучасності / Фото Unsplash
Ефективний тайм-менеджмент дозволить працівникам не лише краще організувати вільний від роботи час, а й оптимізувати процеси всередині компанії. Тож можна організувати відповідне навчання, яке стане чудовою інвестицією і допоможе підвищити продуктивність як усієї команди загалом, так і кожного її учасника.
Корпоративна культура
Що б не сталося, яким би нагальним не було питання, завжди слід дотримуватися золотого правила: жодної робочої комунікації в позаробочий час. Навіть якщо це поодинока ситуація і здається, що вона потребує негайного рішення.
Робочі питання потрібно розв'язувати лише у відведений для цього час / Фото Unsplash
Річ у тому, що порушення цього правила розмиває рамки дозволеного, тому зовсім скоро пізні робочі повідомлення стануть нормою. Практика вже багато разів показала, що ні до чого хорошого це не призведе, тому не варто повторювати жахливу помилку.
Чітка система винагород та обов'язкові відпустки
Один із головних мотиваційних стимулів для ефективної роботи – це визнання. Потрібно створити у компанії такі умови, у яких перепрацювання та додаткові зусилля точно отримають відповідний зворотний зв'язок не лише у вигляді усного заохочення, а й певних бонусів чи доплат.
Гарну роботу підлеглих треба відзначати / Фото Unsplash
І головне – слід встановити систему, яка дозволить контролювати графіки відпусток, аби ними точно скористалися усі працівники. Дехто може вважати себе трудоголіком та вірити, що витримує шалений робочий темп на довгій дистанції. Однак це може обернутися бідою як для самої людини, так і для компанії. Без належного відпочинку ефективна робота просто неможлива.
Автомобіль – це також про баланс
Одним з інструментів, який допоможе встановити баланс між роботою та особистим життям, стане надійний та комфортний автомобіль. Власне авто допомагає встигати за день набагато більше – з ним проблема пересування як містом, так і країною просто зникає. Це однозначна перевага для будь-якого підприємця, оскільки власна справа вимагає розв'язання багатьох питань. Часом діяти потрібно дуже швидко і від цього рішення може залежати майбутнє бізнесу.
Водночас вдало підібраний автомобіль не просто не завдасть додаткових клопотів, а, навпаки, забезпечить високий рівень комфорту для власника. Сучасний ринок сьогодні пропонує унікальні моделі з вагомими перевагами. Для прикладу, Škoda Karoq можна керувати навіть за допомогою власного смартфона.
Так, із застосунком можна стежити відразу за низкою показників, які дозволять значно спростити життя. Зокрема, йдеться про такі опції:
- з будь-якого куточка світу власник автомобіля Škoda Karoq може побачити, де саме розташована машина (потрібен лише смартфон та доступ до інтернету);
- чи зачинені у неї двері та багажник;
- чи не розряджений акумулятор;
- скільки пального залишилось у баку.
Це допоможе ефективніше використовувати свій час. Наприклад, якщо закінчується пальне, власник Škoda Karoq може врахувати це у своєму розкладі та заздалегідь заїхати на заправку.
Škoda Karoq – це гармонія класу та комфорту / Фото Škoda
Ще одна перевага – можливість розпланувати свій маршрут перед тривалою поїздкою, враховуючи такі моменти, як готелі, заправки чи просто піт-стопи для відпочинку. Цей маршрут можна завантажити через смартфон на Škoda Karoq і вбудована навігаційна система під час поїздки поведе водія розвіданими дорогами. Це значно спростить подорожі для пасажирів та власника авто.
На додачу можна стежити за статистикою поїздок, витратою пального, середньою швидкістю та іншими показниками. Також завдяки застосунку система автомобіля навіть самостійно здатна надіслати дилеру повідомлення про необхідність проведення діагностики та пошуку запчастини у разі виявлення раптової несправності системи. Завдяки численним перевагам Škoda Karoq стане надійним компаньйоном як у робочих поїздках, так і під час відпустки.