Читання фінансової звітності допомагає підприємцю бути в курсі реального стану справ компанії, повідомляє 24 Канал. Завдяки цим даним можна скоригувати вектор руху та ефективно розподілити ресурси на майбутнє.

Читайте також Гіг-економіка: що це таке та чому вона швидко захопила світ бізнесу

Разом зі Škoda розповідаємо про терміни, які обов'язково має знати кожен підприємець, а також про те, як не помилитися в аналізі власних фінансових результатів.

Фінансова звітність – основа ухвалення рішень

Для того, аби ухвалювати правильні бізнес-рішення, окрім глибокого розуміння процесів, просто необхідно "озброїтися" роботою з фінансовими звітами. Це критично важливо для управління активами та прогнозування подальшої діяльності.

Аби розібратися у документах, важливо засвоїти кілька базових понять. Їх вивчення не забере багато часу, натомість принесе чудові результати.

Базові фінансові поняття

  • Дебіторська заборгованість

Цей показник відображає, скільки грошей заборгували підприємцю клієнти чи інші компанії. Тобто прибуток, який ще не надійшов на рахунок.

  • Кредиторська заборгованість

Тут все навпаки – цифра демонструє, скільки грошей бізнесмен ще не заплатив своїм контрагентам.

  • Виторг

Це усі зароблені гроші, які вдалося отримати внаслідок своєї діяльності: продажу продукції, надання послуг тощо.

За тоннами цифр часто "ховаються" можливості / Фото Pixabay

  • Дохід

Тут йдеться про суму абсолютно всіх надходжень коштів на рахунок: виторгу, відсотків за депозитами тощо.

  • Валовий прибуток

Цей показник стосується певного звітного періоду, означає "доходи мінус".

  • Чистий прибуток

Ця цифра демонструє різницю між доходами компанії та сукупними витратами, у тому числі після сплати податків.

  • EBITDA

Це обсяг прибутку, який визначається до відрахування відсотків, податків та амортизації (у разі потреби).

  • Чистий грошовий потік

Цей термін також стосується визначеного періоду. Враховує всі надходження та витрати у певний проміжок часу.

Звітність дозволяє ефективно будувати бізнес-процеси / Фото Pexels

  • Оборотність запасів

З цим показником здебільшого мають справу підприємці, які займаються торгівлею. Він дозволяє визначити швидкість реалізації товару, часто вимірюється днями. У деяких звітах також враховується оборотність дебіторської та кредиторської заборгованості.

Варто не забувати про специфіку бізнесу

Двох однакових компаній просто не існує. Тому якщо і треба порівнювати свої фінансові звіти, то лише з власними документами за минулий період.

Також варто врахувати, що впродовж року ділова активність може органічно падати та зростати, тож зміни показників не завжди прямо свідчать про правильні та ефективні рішення.

Звітність – це інсайти та можливості

Навчившись працювати зі звітами, можна легко відстежувати закономірності та планувати подальші дії. З такою "суперсилою" справи точно підуть краще.

Нові навички – нові можливості / Фото Pexels

Звісно, на те, аби опанувати цю навичку, потрібен певний час. На цьому шляху найкраще заручитися допомогою досвідченого та кваліфікованого ментора. Доведеться докласти зусиль, однак вже скоро планування вийде на якісно новий рівень. Водночас за горою цифр проглядатимуться багато можливостей та ідей, які раніше не потрапляли у поле зору. А це доволі вагома причина для кожного підприємця, аби починати вчитися просто зараз.

Автомобіль – це також показник успіху

Аналіз фінансових показників та правильний розподіл ресурсів допоможе бізнесу вийти на новий щабель розвитку. Ще одним важливим елементом, який допоможе ефективніше керувати компанією, є мобільність.

Встигати більше за день вдасться з власним автомобілем. У такому разі проблема пересування як містом, так і країною просто зникає. Це однозначна перевага для будь-якого підприємця, оскільки власна справа вимагає розв'язання багатьох питань. Часом діяти потрібно дуже швидко і від цього рішення може залежати майбутнє бізнесу.

Проте ефективне пересування не виключає потребу в комфорті. Адже автомобіль не має доставляти додаткових клопотів. Сучасний ринок сьогодні пропонує унікальні моделі з вагомими перевагами. Для прикладу, Škoda Karoq можна керувати навіть за допомогою власного смартфона.

Так, із застосунком можна стежити відразу за низкою показників, які дозволять значно спростити життя. Зокрема, йдеться про такі опції:

  • з будь-якого куточка світу власник автомобіля Škoda Karoq може побачити, де саме розташована машина (потрібен лише смартфон та доступ до інтернету);
  • чи зачинені у неї двері та багажник;
  • чи не розряджений акумулятор;
  • скільки пального залишилось у баку.

Це допоможе ефективніше використовувати свій час. Наприклад, якщо закінчується пальне, власник Škoda Karoq може врахувати це у своєму розкладі та заздалегідь заїхати на заправку.

Škoda Karoq – це гармонія класу та комфорту / Фото Škoda

Ще одна перевага – можливість розпланувати свій маршрут перед тривалою поїздкою, враховуючи такі моменти, як готелі, заправки чи просто піт-стопи для відпочинку. Цей маршрут можна завантажити через смартфон на Škoda Karoq, і вбудована навігаційна система під час поїздки поведе водія розвіданими дорогами. Це значно спростить подорожі для пасажирів та власника авто.

На додачу можна стежити за статистикою поїздок, витратою пального, середньою швидкістю та іншими показниками. Також завдяки застосунку система автомобіля навіть самостійно здатна надіслати дилеру повідомлення про необхідність проведення діагностики та пошуку запчастини у разі виявлення раптової несправності системи. Це і багато інших переваг робить Škoda Karoq незамінним помічником для бізнесмена.