Втім кажуть - продовження взаємодії з міжнародною фінансовою установою все ж необхідне і називають МВФ лакмусовим папірцем для інвесторів.

Валерій Гладкий (генеральний директор Бюро економічних та соціальних технологій):
“Україна саме у цей момент часу не потребує коштів Міжнародного валютного фонду, але водночас вона потребує співпраці з Міжнародним валютним фондом для уникнення завтрашніх ризиків. На сьогодні платіжний баланс перебуває у врівноваженому стані і накопичення Національним банком золотовалютних резервів свідчить про це”.

Сумнівними називають і заявлені суми кредитування. Цифра у 19 мільярдів доларів - значно завищена, кажуть експерти. Особливо, з огляду на попередній досвід використання позикових коштів.

Нагадаємо, нещодавно віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко заявив, що вже узгоджена основна текстова частина програми про співробітництво з МВФ, за якою Україна все ж може отримати кредит у 12-19 мільярдів доларів строком на 2,5 роки. Більшість коштів в уряді планують направити на збільшення золотовалютних резервів і лише незначна частина кредиту піде на фінансування дефіциту бюджету. Візит місії МВФ до Києва запланований на 9 червня.