Таку думку висловив політолог Микола Давидюк.

Одним з таких кейсів може стати розслідування БЕБ масового вивозу з України металобрухту за заниженими цінами. Надприбутки, які спекулянти отримують на перепродажі брухту за кордон, осідають в офшорах. Всі контрольні органи і особисто прем'єр-міністр вважають за краще робити вигляд, що нічого не відбувається. Хоча намітився дефіцит цієї сировини на українських металургійних заводах, який вже створює ризики зупинки підприємств і скорочення штату робітників. У цих умовах БЕБ, як нова структура, може продемонструвати свою порівняльну ефективність. При чому, досить швидко,
– зазначив політолог.

За даними об'єднання підприємств "Укрметалургпром", сьогодні в Україні зупинилися десять з п'ятнадцяти сталеплавильних електропечей. Головна причина простою – нестача брухту для забезпечення їх стабільної роботи та виконання виробничих планів.

Раніше Федерація роботодавців України звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою ввести до 2024 року заборону на експорт металобрухту, в зв'язку з тим, що зростання світових цін на брухт привів до його різкого експорту і вітчизняні підприємства відчувають дефіцит сировини.