Мовиться про надання повноважень органам місцевого самоврядування самостійно встановлювати час початку та закінчення робочого дня. Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів перший віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук.
Важливо пам'ятати Перехід на літній час: коли в Україні переведуть годинники на годину вперед
В Україні можуть відмовитися від сезонного переведення годинників
На літній та зимовий час в Україні годинники невдовзі можуть припинити переводити. Верховна Рада вже підтримала відповідний законопроєкт – під номером 4201 – у першому читанні (277 – за, проти не голосував ніхто).
Руслан Стефанчук наголосив: у переведенні годинників на літній чи зимовий час потреби немає, а корисність, або доцільність чи економічність таких дій так ніхто й не довів.
Місцева влада може отримати цікаві повноваження щодо часу
До другого читання законопроєкт 4201 можуть доповнити. Наприклад, новою нормою може стати, за словами Стефанчука, запровадження певних особливостей у формуванні графіка робочого дня у регіонах.
Між першим та другим читанням, думаю, з'явиться норма – ми будемо її ініціювати, – що органи місцевого самоврядування у разі необхідності можуть встановлювати особливості початку робочого дня,
– розповів перший віцеспікер.
Місцева влада, "якщо побачить, що є розрив у часі, то зможе встановити, що робота в певному регіоні буде, наприклад, на пів години пізніше чи раніше починатися".
Коротко про переведення годинників в Україні та світі
Нагадаємо, ідея переведення годинників існує ще з кінця XVIII століття. Обгрунтовували його спершу бажанням не марнувати денне світло, потім – потребою економити електроенергію. Щодо України:
- Переведення годинників на нашій території з'явилося на початку ХХ століття.
- Зараз це роблять згідно з постановою уряду 1996 року "Про порядок обчислення часу на території України".
Станом на 2021 рік цю функцію досі щорічно виконують у 60 країнах.