Мовляв, за 20 років роботи, українське відомство двічі мало подібні неприємності: з Румунією та Росією. Обидві у 2009-му. Цього разу, як кажуть в Інституті світової політики, розголосу варто було уникнути, адже небажання йти на компроміс, лише посилить прискіпливість Європи до України.
“Чехія якраз належала до країн, які завжди підтримували європейську інтеграцію України. Чехія - один з моторів-генераторів такого проукраїнського лоббі в Європейському союзі. Ми знаємо, що проект східного партнерства запускався саме з Праги. Чехія належить до так званої Вишеградської четвірки, групи країн, які підтримують європейську інтеграцію України. Все це потрібно було враховувати, коли ми приймали рішення, щоб надавати розголосу скандалу”, - каже заступник директора Інституту світової політики Сергій Солодкий.
За словами експертів, в розвитку скандалу між двома країнами вочевидь зацікавлена третя сторона. Так чи інакше Москва зараз опинилася у виграші - коли йдеться про перспективу євроінтеграції чи митного союзу. В будь-якому разі, Україна має згладити наслідки скандалу, кажуть експерти, аби і надалі підтримувати свої проєвропейські наміри.