Тож президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо запровадження Стратегії воєнної безпеки в Україні. Колишній міністр оборони Андрій Загороднюк пояснив, чому Росії не вигідний повномасштабний наступ.

Зверніть увагу Більшість смертей українських воїнів стались від рук снайперів, – Єрмак

Про наступ Росії на Україну

Він також наголосив, що військові загрози не обов'язково можуть реалізуватись завтра чи післязавтра. Україна має будувати свої спроможності, виходячи зі сценарію загроз. Найбільш серйозний сценарій – повномасштабний наступ.

Це не означає, що він відбудеться завтра, чи навіть через рік, чи 5. Однак ми маємо розвивати свої можливості, виходячи з того, що це потенційно реально
– наголосив Загороднюк.

Чому ворогам це не вигідно: причини

Ексміністр оборони також додав, що Росію може спонукати до повномасштабного наступу тільки нераціональне мислення. Річ у тім, за його словами, що зараз Росії це цілком не вигідно. Він пояснив, чому:

  • по-перше, ми вже набагато сильніші, ніж були у 2014 році;
  • по-друге, весь світ дивиться на цю війну і готовий застосувати найжорсткіші санкції, якщо побачить, що Росія наступає.

"Тому для Росії зараз почати повномасштабну агресію – це просто отримати на себе весь світовий вплив. Економіка Росії це не витримає", – підсумував Загороднюк.

Про новий документ щодо воєнної безпеки

За його словами, сам документ чітко говорить про те, що Україна має бути готовою до будь-яких сценаріїв. Крім цього, Росію називають абсолютно чітким агресором і основною загрозою нашій воєнній безпеці.

В документі йдеться і про те, що Україна застосовуватиме як воєнні, так і невоєнні засоби для забезпечення безпеки. Тобто, до оборони можуть залучати не лише військові підрозділи, а й інші верстви суспільства.

"Тільки об'єднавши всю країну та суспільство до питань оборони, ми зможемо протистояти ворогу. Коли оборона буде питанням всієї країни ми будемо абсолютно непереможні", – наголосив Загороднюк.

Загороднюк сказав, чи чекати від Путіна наступу на Україну: дивіться відео

Що відомо про Стратегію воєнної безпеки в Україні

Джерело: пресслужба ОП

  • Це перший подібний документ в нашій країні. В ньому чітко сказано, що Україна враховує усі ризики воєнної загрози з боку Росії та дисбаланс між нашими воєнними потенціалами.
  • Тож Стратегія передбачає відсіч та стримування противника від повномасштабного наступу, повернення окупованих територій під контроль українського уряду, захист суверенітету й територіальної цілісності України насамперед мирним шляхом.
  • Також реалізація Стратегії сприятиме інтеграції України у євроатлантичний безпековий простір і набуттю членства в НАТО.