Про це заявив речник Єврокомісії з питань транспорту Адальбер Янз, передає кореспондентка 24 Каналу з Брюсселя. У Брюсселі шкодують, що тристоронні переговори між польським та українським урядами, а також мітингувальниками поки що не увінчалися успіхом.
Дізнайтесь більше Працювали у Росії та Білорусі: що відомо про польських перевізників, які блокують кордон
ЄС не може виконати вимогу польських мітингувальників
Напередодні для обговорення проблеми на місце виїхала очільниця Генерального директорату з питань транспорту Єврокомісії Магда Копчинська.
Цей візит дозволив нам дійсно побачити на місці й оцінити вплив цих протестів, які є дуже значними. На кордонах надзвичайно довгі черги. Умови для далекобійників дуже складні. Існує також дуже значний економічний вплив цих протестів, тому, звичайно, ми дуже ретельно вимірюємо вплив цих протестів на місцях,
– сказав спікер ЄК.
Зазначимо, що одна з головних вимог польських мітингувальників – скасування транспортного безвізу для України, тобто українські компанії мали б знов отримувати дозволи на вантажні перевезення.
Втім, у Брюсселі кажуть, що для виконання цієї вимоги немає юридичних підстав.
"Будь-яке відновлення системи дозволів чи квот для автомобільних перевезень не є юридично можливим, оскільки це було б несумісним з Угодою про автомобільний транспорт між Україною та ЄС. Ця Угода про автомобільний транспорт, звичайно, була укладена за згодою держав-членів ЄС", – сказав Адальбер Янз.
У Єврокомісії сподіваються, що польський та український уряди зможуть знайти спільне рішення. За потреби, Єврокомісія може допомогти під час обговорення перешкод, які виникли з імплементацією угоди.
Що відомо про протести на кордоні України та Польщі
- 6 листопада десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною.
- Вони вимагають запровадження комерційних дозволів для українських компаній на перевезення вантажів, за винятком гуманітарної допомоги та поставок для українських військових, призупинення дії ліцензій для компаній, які були створені після початку війни в Україні, та проведення їх перевірок.
- 13 листопада під час переговорів з українськими чиновниками польські перевізники відмовились від розблокування українського кордону. На думку протестувальників, відмова України піти на їхні вимоги є основною причиною цієї ситуації.
- Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі у випадку, якщо уряд не вирішить проблему блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною найближчим часом.