За словами, прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, ведуться важкі дискусії з міжнародними партнерами, оскільки, багато років назад були взяті певні зобов'язання Україною щодо формування єдиною ціни.

Читайте також: Кличко: Київрада ухвалила рішення, яке поверне гарячу воду в столичні домівки

МВФ вимагав спершу підняти ціну на газ на 60%, потім знизив планку до третини. Вчора з'явилася інформація, що нібито уряд погодився підвищити вартість газу на 23%. Тобто з семи до майже дев'яти гривень за кубометр. Але сьогодні на засіданні уряду Володимир Гройсман, ані пари з вуст про це. Лише міністр енергетики Ігор Насалик розводить руками.

Прем'єр уже озвучив про те, що ми не можем вести неконструктивні розмови з міжнародним валютним фондом. Тому буде підвищення. На скільки, на яке, я не можу сказати, бо я не є учасником перемовин,
– заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

А поки Уряд мовчить, Нафтогаз не укладає договори з котельнями. Бо не знає, за якою вартістю доведеться продавати газ. Постанова Кабінету Міністрів, яка регулює газопостачання для промисловості та населення, втрачає свою силу 1 жовтня. Тому або її мають продовжити, або ухвалити нову.

газ
Уряд веде перемовини з МВФ щодо ціни на газ

"Ми починаємо цю підписну кампанію в липні, в серпні – максимум для того, щоб все в спокійному режимі встигнути і всі довезли всі документи", – повідомила прес-секретар НАК Нафтогаз України Олена Осмоловська.

Читайте також: Топ-3 міфи про необхідність встановлення "ринкової" ціни на газ для населення

З підвищенням ціни вже запізнилися, наголошує заступник голови комітету Верховної ради з питань житлово-комунального господарства Альона Бабак. За два тижні до опалювального сезону цього робити не можна. Щоб запровадити нову формулу потрібно близько двох місяців. А зима не чекатиме рішень українських високопосадовців.

Потрібен місяць на оприлюднення проекту регуляторного акту, прийняття рішення і ще, як мінімум два тижні на введення цього регуляторного акут в дію,
зазначила заступник голови комітету ВР з питань ЖКГ Альона Бабак.

До того ж і населення такого стрибка не потягне. Люди просто не платитимуть. Тому експерти радять уряду спробувати домовитися про відтермінування, хоча б до 1 квітня.

газ
"Нафтогаз" не укладає договори з котельнями

"Держава не буде дбати ні про що, тому що для неї головне – забезпечити свою перемогу на виборах. Це не підвищувати ціни на газ, на електричну енергію, на теплову енергію якомога довше", – резюмував експерт з енергетики Геннадій Рябцев.

Тож газ подорожчає, питання лише в у часі, але разом із блакитним паливом зросте вартість усіх комунальних послуг. Якщо ціна підскочить на 23%, то за опалення однокімнатної квартири доведеться платити в середньому не 900 гривень, як торік, а понад 1100 гривень. Скільки коштуватиме блакитне паливо – повинні дізнатися 19 вересня. Цього дня завершується місія МВФ в Україні, а Кабмін має погодити бюджет 2019 року з новою ціною на газ.