Володимир Гройсман пообіцяв стати зброєю в руках громадськості в боротьбі з чиновниками-корупціонерами. І закликав українців повідомляти про факти хабарництва. Очільник уряду назвав себе абсолютно відкритим до співпраці.
Мільйони очей будуть завжди за цим спостерігати, мільйони очей не дадуть зловживати. Ми започаткували спільну громадсько-урядову ініціативу щодо ефективної боротьби з корупцією,
– пригрозив чиновникам Володимир Гройсман.
Однак думки громадськості прем'єр не дочекався. Пішов з форуму одразу після своєї промови, разом з віце-прем'єром та головою антикорупційного бюро. Останній вкотре закликав парламентарів надати НАБУ прослушку. Наголосив і на необхідності створення антикорупційного суду. Він мав би засудити корупціонерів, проти яких сьогодні НАБУ порушує справи.
Вчора ми відкрили чергові чотири справи за результатами аналізу декларацій чиновників, поданих за новим порядком,
– заявив Артем Ситник.
Читайте також: Понад півсотні нардепів збрехали в деклараціях. І цифра ще не остаточна
Ретельна перевірка декларацій чиновників – зараз найважливіше, вважає посол США в Україні Марі Йованович. З нею погоджуються і очільники антикорупційних організацій.
Члени парламентського антикорупційного комітету боротьбу з корупцією бачать в більш глобальному. Вважають, щоб в урядовому кварталі не сиділи корупціонери, треба запровадити пропорційну систему виборів з відкритими списками.
Організатори форуму презентували антикорупційну платформу YouControl. Завдяки цьому ресурсу будь-хто із зареєстрованих громадян зможуть отримувати інформацію про власників українських компаній, які беруть участь в тендерах.
Читайте також: Корумпована Україна: чому е-декларування так і не принесло позитивних результатів