У пресслужбі ВПС Чилі повідомили, що наразі триває пошук тих, хто вижив, пише ТАСС.

Зверніть увагу! Чергова авіакатастрофа сталася у Росії: є загиблий – фото з місця аварії

За інформацією відомства, минуло 7 годин після того, як вони втратили контакт з літаком Hercules C130. Тому тут вони вважають, що авіасудно зазнало краху. CNN передає, що з літаком зник радіозв'язок поблизу протоки Дрейка між Південною Америкою та Антарктидою.

Зауважимо, за деякий час після зникнення літака представник військово-повітряних сил Чилі повідомляв, що у C-130 було достатньо палива для того, щоб продовжувати політ ще кілька годин. Таким чином, до моменту публікації повідомлення чилійських ВПС про катастрофу паливо у літака закінчилося.

Відомо, що літак вилетів з чилійської столиці Сантьяго, потім зробив нетривали зупинку у місті Пунта-Аренас. Опісля чотирьохмоторний літак рушив до чилійської антарктичної станції Артуро Прат, що розташовується на Південних Шетландських островах. Ця станція з 1947 по 2004 рік працювала як база чилійського Військово-морського флоту для спостереження за погодою. Пізніше її передали цивільній владі, проте персонал на станції як і раніше складається з представників ВМС.

На станції ведуть метеорологічні дослідження та дослідження іоносфери. У зимовий період персонал станції налічує близько 10 осіб, проте влітку (у Південній півкулі воно настає з початком зими у Північній півкулі) зростає 30 осіб. Літак повинен був доправити на станцію обладнання та персонал. "РИА Новости" повідомляють, що він перевозив персонал для обслуговування нафтопроводу.

Що відомо про Hercules C130? Це американський військовий транспортний літак середньої та великої дальності. Є основним військово-транспортним літаком США, країн НАТО та низки інших держав. На озброєнні ВПС Чилі перебувають сім таких машин.

C-130 вважають робочою конячкою сучасних військових по всьому світу. Він має чотиримоторний турбогвинтовий двигун. Використовують цей літак здебільшого для перевезення військ, техніки та вантажів. Літаки можуть нести щонайменше 19 тисяч кілограмів вантажу або близько 90 бойових військ.

Востаннє масштабна авіакатастрофа траплялася наприкінці листопада у Демократичній Республіці Конго. Тоді невеликий пасажирський літак упав на житлові будинки. Внаслідок авіакатастрофи загинули щонайменше 24 людини.