Збройна й військова підтримка Кремля режиму Асада вже ні для кого не є секретом. У Сирію направляють солдатів, авіатехніку. Там навіть розбивають російські бази. І Європа могла б і далі бути з цього приводу лише стурбованою, якби сирійська проблема вже не стояла у неї на порозі.

Поглиблення сирійського конфлікту Європи торкається безпосередньо. За останній місяць старий континент заполонили тисячі сирійських біженців. Брюссель відкрито визнає: до такого повороту подій був неготовий.

Близько півмільйона людей вже відправилися до Європи. Переважна більшість з них йдуть із Сирії, Лівії, які живуть під терором Ісламської держави. Ці кількості вражають,
— зазначив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Такий шалений потік мігрантів не може минути безслідно для європейської економіки. Про це навперебій заявляють міжнародні спеціалісти. Для підтримки біженців необхідні мільярди євро. Тож цілком очевидно: послаблення Європи — далеко не останній аргумент у рішенні Кремля про чергові поставки зброї до Сирії.

Читайте також: ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі

Російські військові літаки Ан-124 "Руслан" приземлилися в аеропорту сирійського портового міста Латакія. Таке повідомлення 9 вересня оприлюднили США. Росіяни встановили модульне житло для сотень військових спеціалістів. А з ним — і портативне авіаційне обладнання. Вашингтон припускає — Москва планує перетворити аеропорт у центр управління повітряними операціями.

Збройні поставкиАсаду Росія значно активізувала впродовж минулого місяця. Сирійцям доправляли бронетранспортери та винищувачі. Втім, Кремль запевняє: така допомога — це лепта Росії у боротьбі проти терористичної ісламської держави.

Читайте також: Журналістка підступно познущалась над біженцем з дитиною в Угорщині

Сирійсько-російський тандем зовсім не на руку Заходу, який вже довгий час веде боротьбу з режимом Асада. Днями у телефонній розмові з Сергієм Лавровим держсекретар США Джон Керрі застеріг Росію від можливого посилення військової присутності в Сирії.