Цього тижня Республіканська партія затвердила свою програму на найближчі чотири роки. І якщо раніше вимагала від Барака Обами надати Україні зброю, то тепер цей пункт зник. Натомість з’явилось таке формулювання: "Забезпечення належної допомоги Збройним силам України".

Це дуже абстрактний термін. Він може взагалі означати зменшення допомоги. За деякими джерелами, його висувало оточення Трампа. Відповідно, якщо зменшення допомоги Україні, то це грає на руку Росії,
– вважає експерт Інституту світової політики Іван Мединський.

Зміна позиції республіканців навряд чи серйозно загрожує українській безпеці. Зрештою, скільки триває війна на Донбасі, вони так і не допомогли Києву отримати зброю. Щоправда, на потепління відносин з Росією пішли не партійні функціонери.

Те, що було прийнято – це було дещо змінено вже людьми, які займаються безпосередньо кампанією Трампа. Ну, я скажу так: керівниками кампанії Трампа, а не тими людьми, хто аналізує зовнішню політику і безпеку,
– зазначив посол України в США Дмитро Чалий.

Цікаво, що керівником передвиборчої кампанії Трампа є колишній радник Віктора Януковича Пол Манафорт, який пов'язаний і з російськими олігархами.

Водночас є в команді Трампа і друзі України. Губернатор штату Індіана Майк Пенс послідовно виступає за надання Україні зброї і посилення санкцій проти Кремля. Саме він стане віце-президентом, якщо американці восени таки оберуть Трампа.

Сам Трамп обіцяв вкотре перезавантажити стосунки Вашингтона і Москви. І задля цього Україна може стати розмінною монетою. Епатажний мільярдер розхвалював стиль управління Путіна, обурювався, що Америка тягне на собі все НАТО.

Він переконував, що від українського питання Штатам треба відійти. Натомість віддати його на вирішення Європи.

З іншого боку, зовнішня політика – найслабша сторона Дональда Трампа. Цілком можливо, що він сам досі не визначився щодо українського і російського питання.

Казати про якусь сформовану позицію Трампа по Україні, чи навіть по Росії – не можна. Хоча оці тенденції, якщо продовжаться, невизначеність – все одно у нього щодо України позиція найслабкіша була серед усіх республіканців і, звичайно, демократів,
– експерт Інституту світової політики Іван Мединський.

Кого Трамп бачить союзником Америки, а кого ворогом, стане зрозумілим після головної події передвиборчої гонки – теледебатів з Хіларі Клінтон. Тоді претендентам на Білий Дім доведеться чітко окреслити пріоритети своєї зовнішньої і внутрішньої політики.

Читайте також: Курйози на з'їзді республіканців: розкол всередині партії та скандал з дружиною Трампа