Таку думку в коментарі сайту "24" висловив Віталій Кулик, політолог, політконсультант, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства.
Оскільки є політичне рішення стосовно надання безвізового режиму. Отже, Європейський парламент, скоріш за все, проголосує за запровадження безвізового режиму. Але з деякими дебатами стосовно цього. Зокрема, в частині запровадження певних перехідних елементів чи обмежень, які передбачені результатами референдуму в Нідерландах,
– наголосив він.
За його словами, прийняття рішення – це предмет торгу. Наступним йде питання імплементації та впровадження. На думку експерта, у цій частині можуть бути певні проблеми пов’язані із спробою європейських партнерів "протягнути" через додаткові протоколи певні секторальні обмеження. Однак це питання дипломатії, торгу й можливостю української влади довести європейським партнерам вміння реалізовувати домашнє завдання, дане в рамках Угоди про асоціацію.
ТЕСТ: Міфи і реальність про безвізовий режим
Тут питання про фактичне запровадження безвізового режиму. А саме – дата вступу його в дію. Парламент скаже: "Так". А потім буде питання вступу в дію та імплементація парламентів Національних органів. Процедура повинна закінчитися до кінця цього року. Сподіваюся, що, можливо, раніше,
– зазначив Кулик.
Принаймні, за його словами, попередньо наші партнери в Європейській комісії говорили, що в листопаді механізм має запуститися. І уже з 1 січня українці зможуть без віз подорожувати по ЄС.
Але скасування віз у ЄС не означає "безпроблемність" для українців, підкреслює політолог. Оскільки, діятиме ще перехідний механізм. Відтак, на кордоні можуть просити показати: запрошення, квитки, виписки з рахунків про наявність коштів для перебування у ЄС. Тобто, увесь пакет, який вимагають при отримані Шенгенської візи.
Нагадаємо, 7 липня, у четвер, Комітет ЄС у закордонних справах розгляне питання скасування віз для українців. Як повідомлялося раніше, крайнім терміном скасування віз для українців в МЗС вважають вересень.