Про те, як минув сьогоднішній день в Білорусі, яка головна відмінність цьогорічних протестів та чи боїться Лукашенко– в ефірі програми "Є питання" на 24 каналі розповів білоруський журналіст Валерій Калиновський.
До теми Тисячі активістів у Білорусі мітингують під СІЗО, вимагаючи звільнити політв'язнів: фото, відео
Що відрізняє протести 2020 року від попередніх?
Він наголосив, що запал у людей не згас, сьогодні була хода від уряду СІЗО, де перебуває чоловік Світлани Тихановської Сергій і інші політв'язнів. Потім вони там довго мітингували. За його словами, така хода – досить радикальна. У 2006 році відбулося страшне побиття, коли були попередні сфальсифіковані вибори.
Тоді теж Лукашенку вдалося побити людей і посадити ще одного кандидата в президенти Козуліна. Але це вже історія. На наших очах зараз твориться нова історія. І ці протести більш масові. Від попередніх їх відрізняє те, що до них приєднались робітники з багатьох підприємств,
– наголосив Калиновський.
Він зазначив, що кілька підприємств повністю страйкують, не виходять на роботу та не випускають свою продукцію, зокрема:
- підприємство "Азот" в Гродно;
- "Нафтан" у Новополоцьку;
- "Білоруськалію" у Солігорську.
Чому Лукашенко прилетів?
Він також ствердив, що ці страйки на заводах, "чоловічі розмови" і конкретне бажання робітників – дуже роздратувало Лукашенка.
І помітьте – він не просто ефектно прилетів на вертольоті, він не приїхав машиною. Він боїться їздити білоруськими вулицями, чи що? Чому так? Там ще було сотні охоронців,
– зауважив Калиновський.
Дивіться епічне відео, як Лукашенко на вертольоті втік після того, як робітники заводів прогнали його геть:
Журналіст також додав, що протестувальники скандували Лукашенкові – "ухаді", і тепер це "ухаді" звучить у всіх білоруських містах, поки протести на підтримку Лукашенка організовує сама влада.
Дивіться повний випуск програми "Є питання":
Протести у Білорусі: що відомо
- Масові протести в Білорусі почалися 9 серпня після оголошення результатів президентських виборів. Люди вийшли на вулиці, адже вважають результати виборів сфальсифікованими.
- У перші ж дні мітингів бійці ОМОНу били та затримували активістів. Першою офіційною жертвою став Олександр Тарайковський. З ним попрощалися у Мінську 15 серпня.
- Правозахисники повідомляють про щонайменше п'ятьох людей, яких вбили під час протестів у Білорусі.
- З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не збирається – до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.