Причиною для підняття зарплати депутатам стала Постанова Верховної Ради України, яка визначає "норми фінансового забезпечення діяльності народних депутатів України". Саме ним визначаються посадові оклади нардепів з 1 листопада – від 25 мінімальних заробітних плат члену комітету ВРУ до 30 – для Голови Верховної Ради. Станом на 23 жовтня мінімальна заробітна плата в Україні становить 1450 гривень, а з 1 грудня 2016 року буде 1550 гривень. Відтак з 1 листопада звичайний народний обранець отримуватиме трохи більше 36 тисяч гривень, а з 1 грудня – майже 39 тисяч.

Читайте також: Чому депутати потішили лише себе підвищенням зарплати

Таке рішення викликало "обурення" у соцмережі у прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

"Ми не підтримаємо ініціативу депутатів підвищити самим собі зарплату практично вдвічі. Вважаю, що це питання зараз не на часі. Зараз усім нам треба перш за все думати над тим, як підняти доходи звичайним людям. Ми уже заклали в проект бюджету підвищення зарплат учителів, лікарів і в цілому підвищення соціальних стандартів", – запевнив прем’єр.

Однак попри такі слова, Володимир Гройсман нічого не зможе зробити з бажанням депутатів отримувати більшу зарплатню.

Навряд чи колишній спікер Верховної Ради не знає, що Кабінет Міністрів не регулює депутатські зарплати, значить, цей твіт спрямований на людей, які не звикли вдаватися в деталі, а деталі такі – постанова, одним з пунктів якої є підняття зарплати депутатам, вже прийнято в цілому. І в частині підвищення зарплат це ніяка не рекомендація. Підвищена зарплата почне нараховуватися депутатам з 1 листопада. Тільки сама Верховна Рада може скасувати або змінити цю постанову. А ніяк не прем'єр або Кабмін. Якщо ж мається на увазі: "ми вам бюджет на це не дамо!", то нагадую, що і бюджет приймає Верховна Рада,
– написав з цього приводу журналіст Роман Шрайк.