Жоден із законопроектів, котрі змінювали вимоги до кандидата на пост генпрокурора – в порядок денний не потрапили. Навіть президентський.

Позафракційний депутат Юрій Дерев'янко переконаний, що голосування блокують олігархи, котрі не в ладах із Порошенком.

Читайте також: У Порошенка коротка лава запасних: чому генпрокурором таки стане Луценко

Багато хто із коаліції теж не голосував за законопроект. За колег віддувався нардеп від фракції "Блок Петра Порошенка" Максим Курячий, який пояснював, що колег просто не було на робочих місцях.

Але вже і сам Луценко від посади відмовився. Як він пояснив, після 26 квітня фігура генпрокурора стане фактично декоративною.

"Наступного вівторка відбудеться конференція представників прокуратури, яка має намір обрати Раду прокурорів з числа нинішніх прокурорів, а також дисциплінарно-кваліфікаційну раду, яка матиме монополію на звільнення і призначення всіх адміністративних посад. Бути декоративним генпрокурором при всевладді генерального могильника, який не допустить змін – хтось на це піде? Я – ні", – відзначив нардеп, голова фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко.

Читайте також: Порошенко визначиться з генпрокурором після співбесід: Луценко розповів про претендентів

Нардеп Мустафа Найєм переконаний, що те, що Луценка не обрали Генпрокурором – не випадковість. За його словами, якби Президент захотів, то Луценко б очолив ГПУ ще цього тижня.

Я думаю це Президент не визначився, а Луценко був введений в оману,
— каже народний депутат від БПП Мустафа Найєм.

Відтак реформа прокуратури, яку Київ так довго обіцяє Європі, не руйнує, а фактично консервує систему. Бо прокурорське самоврядування в українському варіанті – стане повністю контрольованим.

Нагадаємо, 29 березня Верховна Рада відправила у відставку з посади генерального прокурора Віктора Шокіна, тепер обов’язки керівника ГПУ виконує Юрій Севрук.