Здебільшого обдаровують один одного найближчі родичі. Податків при оформленні угоди сплачувати не треба та й можна гарантовано забезпечити спадкоємця майном. Адже, всі права на таку квартиру матиме лише той, кому її подарували, навіть якщо він перебуває у шлюбі. До того ж нині, процедура оформлення такого договору значно спростилася.

При договорах дарування зараз вже не потрібна експертна оцінка, в тому випадку якщо не виникає оподаткування. Якщо дарують найближчі родичі один одному, то спрацьовує нульова ставка оподаткування і не потрібна експертна оцінка. Також не треба брати якихось додаткових довідок. Ви звертаєтеся до нотаріуса, він оформляє договір дарування і реєструє право власності за новим власником,
– пояснив фахівець ринку нерухомості Віктор Несін.

Щедрість українців безмежна – дарують квартири навіть малознайомим особам. Близько третини таких договорів укладають люди без родинних зв'язків, зазначають фахівці. І одразу пояснюють, що таким чином приховують реальні угоди купівлі-продажу.

Проте від сплати податків таким чином все одно не уникнути. Людині, якій подарували житло і вона не є близьким родичем доведеться сплатити 5% від вартості угоди та півтора відсотки військового збору. До того ж, існує ризик залишитись ні з чим. Протягом року дарувальник має право односторонньо розірвати договір і повернути собі квартиру.

Читайте також: Скільки треба працювати, щоб заробити на квартиру в Москві та Києві