Цієї суми достатньої аби покрити усі базові потреби. Та, за попередніми даними, майже 80% учасників референдуму сказали "ні".
Я проголосувала проти. Я стара швейцарка, яку вчили, що для того, аби отримати гроші потрібно працювати. Це утопія. Звісно гарно, коли гроші з’являються невідомо звідки, але в кінцевому рахунку хтось за це мусить платити,
— переконана місцева жителька.
Утім таку суму мали отримувати не всі. Громадянам, чий дохід перевищує 2,5 тисяч євро, нічого від держави не передбачалося. За задумом ініціаторів референдуму — поява базового доходу мала б розірвати зв'язок між зайнятістю і добробутом.
На думку прихильників ініціативи, така допомога дозволила б людям більше часу приділяти сім’ї та займатися творчістю, і не вплинула б на бажання працювати. Адже сума для країни не велика — середня зарплата тут перевищує 6 тисяч євро. До того ж, більше швейцарців могли б працювати там, де їм подобається, а не там, де більше платять.
Не голосувати за ініціативу закликав й уряд. Чиновники наполягали, що нові виплати стали б не виправданим тягарем для бюджету. До того ж ослабили б економіку країни.