Водночас російські блогери не розповідають про атаку Сил оборони України на Чонгарський міст. Аналітики американського Інституту вивчення війни розповіли, про що може свідчити відсутність реакції росіян, пише 24 Канал.

Дивіться також Філігранна робота, – Гуменюк назвала мету та наслідки ударів ЗСУ по Чонгарському мосту

Як змінився Чонгарський міст

Хіденорі Ватанаве показав знімки моста за 24 липня та за 30, тобто вже після атаки.

Область, обведена червоною рамкою, здається пошкодженою. На півночі видно потяг,
– написав дослідник.

Який вигляд мав Чонгарський міст 24 та 30 липня: дивіться відео

Чому російські блогери мовчать про міст

Відсутність реакції російських військових блогерів на український удар на мосту через Чонгар є помітним переломом у російських репортажах про війну в Україні та може свідчити про те, що Кремль наказав російським мілблогерам утримуватися від висвітлення певних тем,
– заявили в ISW.

Там пояснили, що аналітики американського Інституту вивчення війни не спостерігали жодної дискусії:

  • ані військових блогерів щодо українського удару;
  • ані російських мілблогерів, які просували заяву голови окупаційної "адміністрації" Херсонської області Владіміра Сальдо про те, що російські війська перехопили 12 українських крилатих ракет Strom Shadow, націлених на міст.

"Єдиним іншим російським джерелом, яке прокоментувало ці удари, був місцевий російський телеграм-канал, який посилив імовірні заяви російських туристів у цьому районі про те, що міст закрито для руху", – зазначили в ISW.

Також аналітики пригадали, як російські військові блогери реагували на удар України по мосту 22 червня 2023 року. Тоді вони висловлювали масове обурення та занепокоєння. Ба більше, російські мілблогери регулярно коментують як успішні, так і нібито невдалі українські удари по російській логістиці.

Міст Чонгар є помітним вузьким місцем уздовж важливої російської наземної лінії зв'язку, і дуже малоймовірно, що російські військові блогери добровільно проігнорували б успішний або невдалий український удар по мосту,
– заявили в ISW.

Там припустили, що вибрані російські мілблогери, ймовірно, формують своє висвітлення війни в Україні на користь кремлівських наративів. Зокрема, через страх покарання Кремля після видалення відомих критичних голосів у російському інформаційному просторі. Мовиться про терориста Ігоря Гіркіна та власника вагнерівців Євгєнія Пригожина.

"Однак загальний страх перед покаранням Кремля навряд чи призведе до такої майже загальної відсутності висвітлення драматичної події, і більш імовірно, що конкретна директива Кремля не висвітлювати збої в критично важливих повідомленнях спричинила цю відсутність звітності", – вважають аналітики.

Атака на Чонгарський міст: коротко

  • 29 липня колаборант Сальдо заявив, що нібито ЗСУ запустили по Чонгарському мосту 12 ракет Storm Shadow. За його словами, нібито російська ППО всі ракети збила.
  • Проте росіяни протягом дня бідкались, що їх не пропускають через Чонгарський міст через пошкодження, Мовляв, міст підірвали, тому він закритий.
  • Вже ввечері 29 липня Сили оборони України підтвердили успішну атаку по мосту. Зокрема, наші військові заявили, що Сили оборони України успішно завдали удару по Чонгарському мосту вранці 29 липня 2023 року.