Тому агрегати спишуть. Що до інших двох енергоблоків, то їх долю вирішать пізніше. Проте шанси, що ці два реактори знову запрацюють, мізерні.
Наразі на проблемній АЕС продовжують працювати ліквідатори. Раніше повідомлялося, що рівень радіоактивного йоду у морській воді поблизу "Фукусіми" перевищує максимально допустимі норми у 3300 разів.
Для того, щоб зупинити витік радіації, японські атомники планують накрити постраждалі реактори спеціальною тканиною. А воду, яку використовували для охолодження реакторів, викачуватимуть на спеціальний танкер, щоб не допустити подальшого забруднення навколишнього середовища.
Також стало відомо, що радіоактивний йод з "Фукусіми" виявили на українській території. Втім, у вітчизняному МНС переконують, що рівень забруднення не становить жодної загрози для українців.
Загалом, японці стверджують, що ефективно долають наслідки аварії на АЕС. Але експерти з Грінпісу б’ють на сполох - за їхніми даними, уряд Країни сонця, що сходить, свідомо применшує масштаби катастрофи. Мовляв, справжні наслідки передбачити не може ніхто.
Адже радіоактивний плутоній, який виявили поблизу "Фукусіми", має дуже великий період напіврозпаду - більше 24 тисяч років. А ті зміни, які зафіксували експерти Грінпісу у 40-кілометровій зоні навколо "Фукусіми", можна порівняти з аварією на українській ЧАЕС.