Переваги такого номеру вже відчула Аня. Разом з чоловіком та малюком Аристархом менше місяця тому проміняла квартиру у гамірному Києві на однокімнатне помешкання у пансіонаті.

Тепер ліс та озеро одразу за вікном, і безпечно тут, як ніде: боронить їхній спокій Державна служба охорони. А раз на тиждень номер прибирає покоївка. Щоправда, меблі у такій квартирі радянського зразка. У найближчих планах молодої родини – ремонт, якщо дозволить керівництво.

Аби потрапити до Ані, треба її завчасно попередити. Вона мусить замовити перепустку. На територію пускають не всіх. Найближчих родичів вписують в окремий список.

Тим, кому затісно в такому номері, – двокімнатний люкс, щоправда, на декілька тисяч вищий за вартістю.

А ось екс-керівник МНС та колишній заступник голови Верховної Ради Василь Дурдинець від такого будинку відмовився. Раніше насолоджувався природою та комфортом Конча-Заспи безкоштовно, а комірне платив за двічі нижчими тарифами. Гроші на садибу давала держава. З першого січня чиновників попросили платити за житло з власної кишені. Це, прогнозують у Держуправлінні справами, має зекономити 38 млн грн з бюджету.

Найменший попит на найбільші помешкання, в яких проживали високопосадовці.

Аби заселитись у "Кончу-Заспу" та "Пущу-Водицю", потрібно надіслати заявку у Держуправління справами.

Утім, зелене світло на поселення отримають не усі. ДУС пропонує лише півсотні номерів та десяток будиночків у Пущі-Водиці та Конча-Заспі. У той час, покинути життя за елітним парканом зголосилися небагато, чотири чиновницькі родини, які проживали на території раніше.