Інформація про надра у відкритому доступі

Публічність процесів – це питання номер один і обов’язковий крок для подолання корупції, заявив Данілов. Відтак необхідно оприлюднити інформацію про тих, хто володіє надрами. Він нагадав: голова Державної служби геології і надр має викласти в публічний простір усі ліцензії, які сьогодні є в державі.

Цікаво Не треба було нічого переписувати на дружину, – Данілов про санкції проти Марченко

Хлопці – на відкриті аукціони, на відверту розмову із суспільством. Покажіть, хто володіє сьогодні надрами і чому так сталося, що ми як громадяни від цих надр не отримуємо аж нічого?
– заявив Данілов.

Щодо уточнювального питання, чи торкнеться такий аудит і Ахметова, Данілов відповів, що так, якщо він причетний. Він заявив, що для РНБО немає значення, про кого саме йдеться, як про власника. "Дивіться, для нас не має значення прізвище, ім'я, по батькові. Важливі процедура і публічність процесу", – сказав секретар РНБО.

Раніше влада "вигадувала" окремі процедури для надр

У 1994 році почали видавати ліцензії на надра. Тоді влада, як зазначив Данілов, "весь час вигадувала", що надродобування має проходити за окремими процедурами. Не як інші процедури на аукціонах чи тендерах, про які вже навіть тоді було розуміння.

У березні РНБО ввела санкцій щодо 19 компаній, які проходять у справі компанії "Голден Деррік". Ця фірма за часів президентства Віктора Януковича була близькою до ексміністра Едуарда Ставицького.

Компанія без конкурсів отримала 3 десятки родовищ на Полтавщині. Після зміни влади вона втратила ліцензії. Проте фірма змогла відсудити більшу частину використовуваних родовищ. Тоді ж змінилися власники фірми.

Постачання вугілля до окупованих територій

Данілов розповів, що наразі не може розповісти деталі розслідування цієї справи. Цим питанням займається Служба безпеки України. Там є супровід, є відповідний процесуальний прокурор і слідство ведеться.

Санкції проти Козака через вугілля: що відомо

  • Після того, як на соратника Медведчука Тараса Козака наклали санкції, у ЗМІ з'явилася інформація, що це зробили зокрема за схеми поставок вугілля на окуповані території.
  • Гроші від співпраці з терористами Козак отримував через кіпрський офшор.
  • Згідно з даними, 16 грудня 2014 року ПАТ "Центренерго" уклало договір із компанією Arida Global Limited з Гонконгу на постачання десятків тисяч тонн вугілля.
  • Вугілля мало закуповуватися з Південної Африки.
  • Однак у 2016 році з'ясувалося, що насправді під виглядом південноафриканського вугілля Arida продавала державним ТЕЦ контрабандне вугілля з окупованих територій Донбасу.