Бомба знаходилася під лавкою, її потужність становила 5 кілограмів у тротиловому еквіваленті. Вибухівка була начинена обрізками цвяхів, подрібненою арматурою та металевим дробом.

Унаслідок вибуху на станції обвалилася стеля, на пероні залишилася вирва діаметром 80 сантиметрів. Метрополітен одразу закрили, усіх людей евакуювали, а на місце трагедії прибув президент Олександр Лукашенко разом із сином Миколою.

Теракт розкрили моментально. Вже на наступний день після вибуху Лукашенко заявив, що встановлено замовників та виконавців вибуху. За кілька днів преса оприлюднила імена двох підозрюваних – Дмитра Коновалова та Влада Ковальова. За даними слідства, чоловіки організували теракт з хуліганських мотивів. Мовляв, полюбляли дивитися на страждання людей.

Виконавців теракту одразу засудили до смертної кари. Попри численні апеляції Лукашенко віддав наказ розстріляти Ковальова та Коновалова 16 березня 2012 року. Але за даними білоруської опозиції, чоловіків призначили цапами-відбувайлами, а насправді теракт організували спецслужби за наказом Лукашенка. Бацька, мовляв, таким чином хотів посилити вплив спецслужб у суспільстві і відволікти населення від економічної кризи.