4 роки тому анархістські організації США та Канади влаштували кілька акцій протесту трудівників. Під час одної з них, в Чикаго, в результаті безладів загинули четверо робітників. Відтак, їхню пам'ять вирішили вшанувати масовими мітингами.

З 1897 року маївки стали носити політичне забарвлення, особливо в Російській Імперії. Акції з кожним роком ставали дедалі масовішими, і все частіше лунали заклики скинути самодержавство. На маївках виступали більшовики, які таким чином вербували своїх майбутніх соратників.

Читайте також: День в історії. 70 років тому Адольф Гітлер випив ампулу з отрутою

Після жовтневої революції 1917 року 1 травня стало офіційним святом у СРСР. З часом свято змінило ідеологічне навантаження – радянські пролетарі висловлювали солідарність з робітниками з інших країн світу.

До кінця існування радянського союзу першотравневі демонстрації перетворилися у доволі нудний та виснажливий обов'язок. Попри те, що в країні був вихідний, працівники сотень тисяч підприємств були змушені йти на вулиці та нести транспаранти, незважаючи на погоду.

Після розвалу СРСР перше травня статус свята не втратило. Втім, велелюдні демонстрації на пострадянському просторі залишилися в прерогативі комуністів. Загалом це свято відзначають у понад 100 країнах світу.