Перед цим обранці вилучили з документа норму, яка б дозволяла переписувати Конституцію шляхом плебісциту.

"Закон про референдум нам все одно потрібний. Моя точка зору, що напевно нам не потрібно в будь-якій ситуації десь поспішати, тому будуть прийняті рішення, які дозволять і закон прийняти, і провести роботу, яку потрібно для держави, дуже важливу роботу найближчим часом", - каже народний депутат, Партія регіонів Олександр Єфремов.

Опозиціонери наголошують - в Партії регіонів навмисно проголосували за перенесення законопроекту про референдум на осінь. Мовляв, до того часу встигнуть набрати достатню кількість "тушок" і проголосувати вигідний їм варіант документа.

"Теперішня влада хоче зробити все простіше, винести будь-який текст, який вони напишуть там в Адміністрації Президента і від імені народу його затвердити. Ну вибачте, ми при Кучмі бачили вже такі референдуми, коли 105% було за, але спитати людей на вулиці - ніхто не знав, у багатьох випадках, за що вони голосували, так тоді виносилися окремі питання, що більш законно і зрозуміло, а тепер буде винесено 150 статтею нової Конституції, які звичайно читати мало хто буде", - каже народний депутат, НУ-НС В’ячеслав Кириленко.

Прийняття закону про референдум відкрило б перед владою можливість винести на всенародне волевиявлення питання про скасування конституційної реформи 2004-го року. Із тим, щоб повернути Януковичу повноваження, які були у екс-президента Леоніда Кучми.