Конституцію 1998 року, яка визначає Крим як автономію України, тепер можна скасувати у суді. Таке право Вищий адміністративний суд дав кримчанину Валерію Подьячому.

Позивач має бажання відновити іншу Конституцію датовану 1992 роком. За цим документом Крим визначався самостійною державою у конфедеративних відносинах з Україною.

"Тепер я можу розглянути свій позов по суті, і неважливо яке буде рішення, я пройду всі національні системи правового захисту і можу далі звернутися до комітету ООН з прав людини, який є міжнародною відрядної інстанцією, він вже буде виносити своє рішення", - впевнений позивач Валерій Подьячий.

У Верховній Раді Криму ініціативність позивача називають піаром проросійських сил, які традиційно активізуються напередодні дня автономії.

"Він вже замахується не тільки на закон Україна, а Конституція Криму є законом України, але і якби на світоустрій. Традиційні перед святом автономії провокації з боку політичних невдах і маргіналів, які таким чином хочуть заявити про себе", - вважає заступник голови Верховної ради Криму Григорій Йоффе.

Автор Конституції 1998 року народний депутат України Леонід Грач вважає, що активність навколо конституційних питань в Криму пов’язана з загостренням україно-російських відносин. На його думку, дії щодо зміни конституції носять замовний характер. До того ж Конституція 1992 року була скасована ще Президентом Леонідом Кучмою.

"Це замовний характер носить, але найголовніше, що воно не має ніякої правового ґрунту. Ніякої український суд, а тим більше звичайної юрисдикції, не має права взагалі розглядати цю проблему з точки зору скасування Конституції", - пояснив народний депутат України Леонід Грач.

Справу про "нечинність української конституції Криму" розглядатиме Окружний адміністративний суд Криму.