DiGORO розробила група студентів Токійського університету електрокомунікацій під керівництвом доцента кафедри машинобудування та інтелектуальних систем Такаюкі Наґаї. Робот має вбудований мікрофон, який вловлює голосові команди. Інтегровані в очі камери розпізнають предмети та людей, отож DiGORO виконує вказівки лише своїх господарів. За швидку реакцію та складні рухи відповідають 6 комп'ютерів, які встановлені у корпус робота.
“За командою він може принести потрібний предмет з однієї кімнати до іншої. Камери допомагають роботу виявити цей об'єкт, а мікрофон - зрозуміти, що від нього хочуть”, - розповідає доцент університету електрокомунікацій Такаюкі Нагаї.
Коли DiGORO не займається рутинними справами, він може розважати дітей. Зокрема, розробники навчили механічного помічника малювати. За попередніми підрахунками, такий робот коштуватиме $113 000. Але винахідники обіцяють, що серійна модель буде дешевшою та менш громіздкою.
Безумовно, DiGORO - один з найцікавіших експонатів Токійської виставки робототехніки, однак були й інші, не менш оригінальні розробки.
Зокрема, унікальне інвалідне крісло, яке сконструювали в університеті Сайтама. Воно може їхати поряд з людиною-супровідником, пересуватися самостійно та оминати перешкоди. Над створенням цього крісла працювали понад 10 років. За цей час розробники встановили на свій винахід найсучасніше обладнання. До прикладу, крісло має сенсори, які визначають і дозволяють дотримуватися дистанції зі супровідником, а також стежать за рухом довкола.
Ще одна цікавинка від винахідників університету Сайтама - роботизований гід для музеїв і картинних галерей. Завдяки технології розпізнавання облич, робот помічає, коли люди кивають в його бік. Це запускає програму розповіді про ту чи іншу виставку. Робот навіть може відповідати на запитання стосовно експозиції. Орієнтовна вартість такого гіда - $60 000.
А ось робот-рятівник під назвою Quince. Цей невеликий восьмиколісний апарат спроектували спільно університет Тохоку, Технологічний інститут Чіби і Міжнародний університет систем порятунку Японії. Quince призначений для роботи в екстрених ситуаціях біологічного, хімічного чи ядерного характеру. Невелику машину обладнали мікрофонами, сенсором позиціонування, відкривачем дверей, а також камерами, які працюють у різних діапазонах.
Загалом на експозиції представили чимало інших роботів-помічників, призначених спростити наше життя. Були серед них навіть механічні лікарі, які можуть надати медичну допомогу або ж порадити щось корисне.
3 хв
DiGORO розуміє голос, може прибирати дім та розважати дітей
Лакей, прибиральник та няня - все в одному. Знайомтесь - це DiGORO, робот, якого японські винахідники представили у рамках експозиції Robotech 2010. Цей механічний помічник розуміє голосові команди, може виносити сміття і навіть розважати дітей.