Чому ж тоді всі звикли дивитися на власну країну, як на вічно поневолену та пригноблену? Про те, чому українцям увесь час доводиться боротися за те, щоб мати власну державу в ефірі 24 каналу розповів публіцист та співавтор ютуб-каналу "імені Т.Г. Шевченка" Віталій Капранов.
Читайте також Цікаві факти про День Незалежності: фото та відео перших днів незалежної України
Він зазначив, що саме у 21 столітті настав час боротися за справжню незалежність. Наразі основним викликом стала так звана інформаційна незалежність. Кордони є прозорими, однак незалежність залишилася цінністю і її необхідно зберегти.
Чи є у нас національна ідея?
"Націю об'єднує національна ідея – це не гасло, а однакове розуміння національної культури, особливостей розуміння ієрархії цінностей та добра і зла", – наголосив публіцист.
За його словами, однією із головних цінностей для українців є воля, за яку ми "кладемо голови", за неї ми стояли на Майдані. І коли росіяни питають про те, чого ми досягли там, ми відповідаємо: "Свободи". Далі вони питають: "І шо?"
Для нас свобода – це головна цінність, а для них – "і шо?",
– наголосив Віталій Капранов.
Він розповів, що саме таке ставлення українців до себе та до світу і називається національною ідеєю. Проте кожен бачить її зі свого боку. Нашим завдання є зрозуміти те, що ми бачимо спільну ідею, якою і відрізняємось від інших. Це спільне ставлення тримає нас разом і примушує діяти. Так і формується історія та твориться майбутнє.
Риси національної ідеї
"Питання того, хто ми, та хто наші предки – це також складові нашої національної ідеї. В інформаційному світі навіть за історичну пам'ять доводиться боротися. 20 століття було суцільною боротьбою за те, щоб не забути її, а 21 століття – це боротьба за те, щоб відновити цю історичну пам'ять", – підсумував співавтор ютуб-каналу "ім. Т.Г. Шевченка".
Публіцист Віталій Капранов назвав основні риси національної ідеї українців: дивіться відео