Керівник прес-офісу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Михайло Боцюрків наголосив, що місію було обрано спільним рішенням 57-ми країн ОБСЄ. Головна мета представників місії – встановити, що саме відбувається на сході України і закликати сторони конфлікту до дотримання режиму припинення вогню.

Ми розуміємо, що зараз багато занепокоєння та плутанини щодо припинення вогню. Я б навіть ризикнув сказати, що нашу роботу добре видно, адже ми вуха та очі міжнародної спільноти в регіоні. Ми єдина міжнародна організація, що представлена на Сході. І щодня ми звітуємо про те, що власне ми бачимо, – стверджує Боцюрків.

Також він зазначив, що від самого початку роботи місії ОБСЄ в Україні, в її складі були росіяни. Але, за словами Боцюрківа, це не впливає на роботу місії.

Я зазначу, що були повідомлення, що наша команда в Маріуполі складається з 80% росіян. Це повна неправда. Я ще раз перевірив цифри – там він лише один з двадцяти що є в місії. Загалом в нас тут приблизно 250 міжнародних спостерігачів в Україні – в десяти різних локаціях. З них з Російської Федерації – 18. Зараз я не можу точно сказати, де вони розміщені, але я можу вам сказати, що для роботи на Сході ми намагаємося залучати людей які володіють російською. В нас там спостерігачі з усієї Європи, з Великобританії, США, Канади, в яких є навички користування російською мовою. Для цього регіону країни це дуже важливо, – стверджує керівник прес-офісу.

Крім того, у місії працюють і українці. Це – юристи, правозахисники, філологи. Дехто з них отримав освіту за кордоном. Боцюрків підкреслює, що зазвичай до роботи спостерігачів не залучають громадян країни у якій працюють.

Представник ОБСЄ каже, що головне, що спостерігачі побачили – це не дотримання мінських домовленостей.

З тих пір, як підписали мінський протокол кілька тижнів тому, ми не побачили самого головного – відведення важкої артилерії. Навпаки натомість побачили ще кілька десятків техніки, яка рухалася в зону конфлікту з важкою зброєю, – каже Боцюрків.

Останні кілька місяців ми звітуємо про накопичення важкої зброї, раніше ми звітували про захоплення адміністративних будівель. Також ми ретельно задокументували накопичення важкої зброї і також ми повідомляли про мобільні ракетні установки. Це було своєрідним червоним прапором в ескалації конфлікту, – розповідає представник ОБСЄ.

Більше – дивіться в ексклюзивному інтерв'ю.