Через відмову у зарахуванні мама дитини звернулася до суду. У школі ж пояснили, що відділ освіти розпорядився не набирати дітей до першого класу в рамках нової освітньої реформи.
До теми Це буде школа, яка готує до життя, – депутатка розповіла, якими будуть ліцеї в Україні
Зараз мама разом з юристкою Яною Прозоровою вимагають визнати неправомірними дії Департаменту гуманітарної політики Дніпра.
Насправді рішення про закріплення території обслуговування за школами ще не прийнято. Такого рішення взагалі в природі не існує. Але є листи Департаменту гуманітарної політики, й вони не правомірні,
– заявила юристка.
Інші батьки також обурені реформою освіти. На підтримку мами, яка подала до суду, вони зібралися з плакатами під стінами Дніпровського окружного адміністративного суду з вимогою скасувати реформу.
Батьки виступають проти переформатування школи / Скриншот з відео
"Ні бездумному розподілу шкіл!", – скандували батьки. Одна з мітингувальниць зазначила, що вони не бачать логіки та здорового глузду в рішенні перерозподілу шкіл.
Всі батьки налаштовані у цій справі йти до кінця. Зокрема, вони будуть звертатися і в Міністерство освіти і науки, і навіть до Президента України.
У міській раді міста Дніпра зазначили, що найближчим часом буде додатково розглядатися питання перепрофілювання шкіл.
Що відомо про переформатування шкіл
Згідно з реформою Нової української школи, з 2027 року всі школи мають бути поділені на:
- початкові школи (1 – 4 класи),
- середні школи – гімназії (5 – 9 класи),
- старші школи – ліцеї (10 – 12 класи).
Але голова Комітету ВР з питань питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що учнів будуть зараховувати в 2021 році до старшої школи так само, як і минулого року.