Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Читайте також: Передчасно народжені: як живуть діти, які не мали б вижити через критично малу вагу
"Центр матері та дитини – це спільний проект держави та регіону. Це результат моєї програми – децентралізації, коли громада сама визначає свої пріоритети і направляє туди гроші. На повну реконструкцію лікарні було виділено близько 80 мільйонів гривень. Шкода, що поки таких проектів в Україні одиниці. Тут все за євростандартами – від інтер’єру до інноваційного обладнання. Підхід до надання медпослуг малюкам повністю змінений", – зазначив глава держави.
Петро Порошенко назвав подію гарним початком реформи в медицині та подарував Центру сертифікат на нове обладнання.
Щороку ми відкриваємо по одній обласній лікарні. Реконструюємо медзаклади, які не бачили ремонту десятиліттями. Нове життя вже отримала обласна дитяча поліклініка, нині – Центр матері та дитини ім. Руднєва, наступного року відкриємо нове хірургічне відділення. Такі клініки – це вклад у майбутнє, адже тут рятують найменших мешканців нашої області,
– наголосив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.
Сучасне обладнання оновленого Центру дозволить виявляти патології у малюків ще до народження. Для вагітних – ультразвукові дослідження, медико-генетичні консультації. На випадок ускладнень – кілька операційних, які за необхідності готові прийняти малюків одразу після народження. Крім діагностики і Центру раннього втручання, в лікарні є реабілітаційне та педіатричне відділення.
"Якщо малюкам потрібна реабілітація, таку допомогу вони отримуватимуть у нашому Центрі. Це медикаментозне лікування, фізіопроцедури, масажі, бобат-терапія – цілий комплекс послуг, який мінімізує наслідки хвороб, пришвидшує одужання. Такий підхід застосовується у провідних німецьких клініках. Ми будемо першими в Україні, хто реабілітує пацієнтів з першого дня їхнього життя", – розповів головний лікар закладу Ігор Македонський.
Після реабілітації малечу виписуватимуть, проте їх продовжуватимуть спостерігати фахівці Центру. Для цього відкрили спеціальне відділення – катамнестичне. Дітей "вестимуть" від народження й до підліткового віку.
Щорічно у поліклініці допомагатимуть понад 600 маленьким пацієнтам.