Близько 7:45 до будівлі Приватбанку під'їхало 10 автобусів з робочими, пише Информатор.
Цікаво: Інтерес Коломойського – не платити по боргах: як може вирішитися проблема з "Приватбанком"
Люди б'ють у каски, а в руках тримають плакати. За словами активістів, їм не виплачують зарплати через нібито борг Приватбанку перед заводом.
Нікопольський завод феросплавів – одне з найбільших підприємств металургійного комплексу України, найбільше феросплавне підприємство в Європі й друге у світі за обсягом виробництва марганцевих сплавів. Власником контрольного пакету акцій НЗФ є олігарх Ігор Коломойський.
Напередодні "Нікопольський завод феросплавів" уклав мирову угоду з Нацбанком, на підставі якої погодився погасити заборгованість перед НБУ за кредитами Приватбанку, за якими завод виступив поручителем. Власники банку отримали гроші 10 років тому, до його націоналізації. Тоді і Приватбанк, і завод належали одній групі власників.
Приватбанк не є учасником угоди про врегулювання даного спору між НБУ і Нікопольським заводом феросплавів і розцінює організований пікет як ще одну спробу тиску,
– наголосили в банку.
Мітинг робітників заводу Коломойського під Приватбанком / фото Інформатора
Пікет під Приватбанком у Дніпрі: відео
Що відомо про націоналізацію "Приватбанку"?Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів "Приватбанку" (найбільші – Коломойський і Боголюбов), вирішив націоналізувати найбільший на українському ринку банк. Для того, щоб врятувати його, держава здійснила докапіталізацію на понад 155 мільярдів гривень.
Ексвласники банку вважають націоналізацію незаконною. Тривають судові суперечки (і в Україні, і в закордонних юрисдикціях). Наприклад, Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку", у відповідь на що Кабмін, Нацбанк і "Приватбанк" одразу в травні оскаржили це рішення.