Це тепер дітям дарують розумні іграшки та найрізноманітніші солодощі. Колись же все було зовсім не так. Подарунки якщо і дарували, то лише ті, які вдалось дивом десь вихопити, вистоявши за ними у кількаденній черзі. За радянських часів, найціннішим були недоступні речі.
Читайте також: Назвали найкращий різдвяний фільм за всю історію кіно
"Мені дарували багато ляльок, які завжди були німецького виробництва. Завжди мама їздила до Москви і привозила ананаси, мандарини, апельсини", – розповіла відвідувачка Ірина Семенчук.
Також у радянську епоху вважалося престижним їздити за подарунками до столиці. Саме там можна було "дістати" щось дійсно стильне і унікальне. На виставці зібрали усю радянську "класику" – драже монпансьє, ризький бальзам і навіть чорна ікра.
Звичайно, що могли дарувати: це різноманітні такі коробки металеві, в них монпансьє, або різні кондитерські вироби були популярні, як і зараз,
– зазначила працівник Дніпропетровського історичного музею Ольга Усенко.
Збирали експонати усіма можливими шляхами – копирсались на антресолях, порпались у бабусиних скринях, піднімали особисті архіви. Доклались до виставки і прості містяни, які також зносили до музею свої сімейні реліквії. Загалом, до виставки зібрали 300 експонатів.