У музеї Героїв АТО було людно. Відвідувачі не стримували сліз. Вони згадували українців, які у лютому 2014 року загинули на Майдані у Києві від пострілів правоохоронців.
Читайте також: Палили шини та читали вірші: як у Запоріжжі вшановували Героїв Небесної Сотні
Я ніколи не передбачав, що сьогодні наші діти, наші внуки віддадуть на цьому етапі історичного визволення України таку високу ціну,
– розповів учасник Революції Гідності Олександр Іванов.
Олександр теж був у вирі революції. Коли дізнався, що в місті відкрили першу експозицію в пам'ять про розстріляну Сотню, то одразу відправився туди.
Серед експонатів музею – каски, шини, протигази, саморобні щити та коктейлі Молотова. Більшість з цих предметів були на Майдані.
"Ми хотіли показати, за що загинули наші українці, справжні герої, яких ми сьогодні будем вшановувати. Вони загинули за Україну, за майбутнє, за дітей і правнуків", – зауважила голова Координаційного центру допомоги воїнам АТО та членам їхніх родин Вікторія Самойленко.
Поглянути на історичні експонати прийшов і військовий капелан. Чоловік переконаний, що протести на Майдані були реакцією українців на свавілля тодішньої влади.
В нас ніколи не було царів. У нас немає у серці бажання мати такого лідера, який буде сторіччями сидіти на престолі, і ми будемо молитися на нього. У нас завжди були князі, були гетьмани. І якщо гетьман не виконував те, що він обіцяв, його просто проганяли,
– наголосив військовий капелан Юрій Ільків.
Читайте також: У Санкт-Петербурзі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
Таку експозицію у місті відкрили вперше і від тепер працюватиме вона постійно. Щоб і через десятки років Кривий Ріг пам'ятав борців за краще майбутнє.